با مصرف دانه چیا با التهاب خداحافظی کنید!!!

التهاب چیست؟

التهاب نتیجه تلاش بدن برای حفاظت از خود است. هدف از التهاب حذف عامل آسیب رساننده به بدن و شروع روند ترمیم است.

وقتی که چیزی مضر بدن را تحریک میکند تلاشی از جانب بدن شروع میشود تا آن را از میان بردارد و این تلاش موجب بروز علائم التهاب میشود.

التهاب نشانه عفونت نیست حتی موقعی که یک عفونت موجب التهاب میشود. عفونت به علت یک ویروس، باکتری یا قارچ ایجاد میشود ولی التهاب پاسخ بدن نسبت به آن است.

کلمه التهاب Inflammation ریشه لاتین داشته و از کلمه inflammo به معنای شعله گرفته شده است.

دانه چیا با التهاب

التهاب قسمتی از پاسخ سیستم دفاع ایمنی بدن است. گاهی التهاب برای بدن مفید است و در مواردی ممکن است مضر باشد.

در التهاب در نتیجه پاسخ بدن به یک آسیب فیزیکی، شیمیایی و یا بیولوژیک، مواد شیمیایی از سلول های بدن آزاد میشوند و تغییراتی در بافت بدن بوجود میاید. در نتیجه این تغییرات عامل آسیب از بدن حذف شده و آسیب وارد شده به بدن ترمیم میگردد.

 

التهاب میتواند حاد یا مزمن باشد. التهاب حاد بسرعت آغاز شده و شدت میابد. علائم برای چند روز و ندرتا چند هفته باقی میمانند مانند گلودرد، آنفلوانزا و یا سرماخوردگی.

 

التهاب مزمن چند ماه تا چند سال باقی میماند. علت باقی ماند التهاب عدم توانایی بدن در حذف عامل آسیب زننده است. در این موارد بدن به آن اندازه قدرت ندارد تا عامل مهاجم را از بین ببرد و یا شرایطی وجود دارد که بدن بطور مداوم در معرض آسیب جدید قرار میگیرد.

 

در مواردی هم سیستم دفاع ایمنی بدن به اشتباه بر علیه سلول های خود بدن وارد عمل میشوند که در صورتی که به اشتباه خود پی نبرند التهاب ایجاد شده ادامه میابد.

 

التهاب مزمن بدن علت اصلی تعدادی از بیماری ها است – چه بیماری التهابی روده ، آلزایمر یا حتی سرطان. برای مقابله با این بخش اجتناب ناپذیر زیست شناسی انسان ، باید غذاهای ضد التهابی زیادی در رژیم غذایی آنها بگنجانید. یکی از بهترین عوامل ضد التهاب در طبیعت ، اسیدهای چرب امگا ۳ است.

حتماً می دانید که به عنوان مثال ماهی های چرب مانند ماهی آزاد منبع غنی از چربی های امگا ۳ است. دانه های چیا نیز ، در مقایسه با ماهی قزل آلا (از نظر وزن) ، مقادیر بیشتری از این ماده مغذی ضروری را تشکیل می دهند. این اسیدهای چرب علاوه بر افزایش توانایی های شناختی ، در پایین نگه داشتن التهاب بدن بسیار م lowثر هستند. ثابت شده که امگا ۳ برای مغز شما بسیار مناسب است زیرا این مواد ضد التهاب هستند و سلولهای مغزی سالم را تشکیل می دهند. بنابراین با داشتن یک ماده ساده در قفسه آشپزخانه ،از مبتلا شدن به این بیماری جلوگیری کیند. دانه چیا با التهاب.

برای خرید دانه چیا با شرکت هانی فود در تماس باشید

آدرس : تهران ، بلوار فردوس غرب ، خیابان بهار شمالی ، شرکت هانی فود

تلفن : ۴۴۹۴۲۵۶۶ – ۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۰۳۶۱۶۴۹۳۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *