باکویت و کلسترول یا دیابت

خواص باکویت برای درمان کلسترول
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطالب

باکویت و کلسترول یا دیابتReviewed by هانی فود on Oct 20Rating: ۵.۰باکویت و کلسترول یا دیابتباکویت دارای عناصری است که مواد لازم و ضروری را به بدن میرساند و در عین حال میزان چربی و کلسترول و قند ان بسیار پایین است و به همین جهت مصرف آن برای سلامتی بسیار سود مند است

خواص باکویت برای درمان کلسترول

خواص باکویت برای درمان کلسترول ، رژیم های غذایی حاوی باکویت با کاهش خطر ابتلا به کلسترول بالا و فشار خون بالا بسیار مرتبط هستند. البته این تنها مزیت باکویت (گندم سیاه) نیست، بلکه تاثیرات آن بر قند خون را و دیابت را اصلا نمی شود نادیده گرفت، مردم منطقه Yi در چین به دلیل استفاده از باکویت در برنامه رژیم غذایی خود دارای کلسترول پایینی می باشند. در ابتدای این مقاله باید تأکید کنیم باکویت شبه غله ای است و اصلا جرء غلات محسوب نمی شود.

بسیاری از افرادی که سعی دارند از خوردن غلات در رژیم غذایی خود جلوگیری کنند، خود را محدود به میوه و سیب زمینی، به عنوان منبع کربوهیدرات می کنند و امافرادی که نمی توانند غلات بخورند به دلیل حساست آنها به گلوتن غلات می باشد، در حالیکه باکویت جزء شبه غلاتی است که فاقد گلوتن بوده و جایگزین بسیار خوبی برای غلاتی همچون گندم شناخته شده است.

از دیگر خواص باکویت، وجود مواد معدنی مفیدی همچون منگنز، منیزیم و مس می باشد که برای بدن بسیار ضروری است، همچنین باکویت منبع خوبی از ویتامین B است: B6، اسید پانتووتنیک، نیاسین، فولات، تیامین و کولین، فیبر بسیار مقاوم در برابر ترکیبات نشان داده شده هستند که برای کاهش قند خون پس از وعده های غذایی، کمک به کاهش وزن، کاهش میل غذا و بهبود دیابت عملکرد فراوانی دارند.

باکویت همچنین دارای مواد با ارزشی همچون روتن، کورستین و دیگر بیوفلاوونویدها می باشد: این ترکیبات باعث تقویت رگ های خونی کوچک می شود که می تواند از خونریزی آسان، هموروئید و ورید واریسی به خوبی جلوگیری کند. روتن همچنین می تواند به جلوگیری از لخته شدن خون، کاهش کلسترول LDL و تولید هیستامین کمک فراوانی داشته باشد، همچنین می تواند آلرژی های هوایی و عدم تحمل غذایی بدن را بهبود ببخشد.

پیشنهاد داغ مطالعه مقاله خواص باکویت برای درمان کلسترول : خرید عمده باکویت

خواص باکویت برای درمان کلسترول

 

گندم سیاه یا باکویت را تعریف کنید؟

دانه باکویت یا گندم سیاه یا گندم روسی، ماده ای معدنی می باشد که خواص بسیار فراوانی دارد و همچنین برای ۳۰۰ آنزیم عامل کمکی محسوب می گردد. این ماده در واقع نوعی شبه غلات مشابه به گندم محسوب می شود و برخی از افراد به اشتباه آن را جزء غلات ها به حساب می آورند. این را در نظر داشته باشید که گندم سیاه هیچ گونه ارتباطی با گندم نداشته است.

در واقع باکویت دانه های یک میوه می باشد که این دانه ها دارای اشکال مثلثی شکل می باشد و تقریبا در ابعاد و اندازه های گندم هستند که نسبتا شکل بسیار ب زیباتری نسبت به گندم را نیز دارند. از لحاظ طیف رنگی، صورتی کدر تا  قهوه ای تیره هستند که نوع تیره باک ویت مغذی تر هستند. می توانید از گندم سیاه به عنوان جایگزین بسیار مناسبی برای گندم استفاده کنید. مصرف این محصول برای تمام افرادی که دچار مشکل تحمل گلوتن می باشند، کاملا مفید و مناسب است چرا که باکویت فاقد از گلوتن می باشد.

جایگاه کلسترول در خواص باکویت برای درمان کلسترول چیست؟

با مطالعه ی خواص باکویت برای درمان کلسترول برای درک بهتر کلسترول به تعریف بسیار مشخصی از این ماده نیاز دارید. کلسترول به انگلیسی (Cholesterol) از مولکول‌های زیستی و از دسته استروئید ها در لیپیدها (چربی ها) و نوعی الکل موسوم به استرول می باشد. این مولکول ۲۷ کربنه، ساختار چندحلقه‌ای دارد.

نقش بسیار عمده و اساسی آن استحکام و انعطاف‌بخشی به غشاسلول‌ها بوده است. کلسترول نوعی چربی و از مواد مهم غشا می باشد. کلسترول در خون هم وجود دارد. کلسترول خون از دو منبع اصلی تأمین می‌شود: رژیم غذایی و تولید در کبد بدن انسان.

نام کلسترول از ترکیب کلمات یونانی «Chole» به معنای صفرا و «Stereos» به معنای جامد و پسوند شیمیایی «ول» (به دلیل الکلی بودن ساختار آن)، شکل گرفته است. دلیل این نام‌گذاری این بود که محققان برای اولین بار کلسترول را به صورت جامد در سنگ‌های صفراوی در سال ۱۷۸۴ شناسایی کرده بودند. کلسترول رژیم غذایی به‌طور عمده و خیلی زیاد در گوشت، جگر، مغز، تخم مرغ و غذاهای لبنی به بدن انسان می‌رسد. غذاهایی گیاهی فاقد هرگونه کلسترول می باشند.

پس از صرف غذا کلسترول از طریق روده جذب و سپس همراه با تری گلیسیریدها درون پوششی پروتئینی بسته‌بندی می‌شود. این ترکیب چربی-پروتئین کیلومیکرون نام گذاری شده است. کبد هم می‌تواند کلسترول را از خون بردارد و هم آن را تولید و به درون خون بریزد.  پس از صرف غذا کبد کیلومیکرون را از خون برمی دارد و در مدت زمان میان‌وعده‌های غذایی کلسترول را تولید و درون گردش خون می رساند.

باکویت برای درمان دیابت

ارزش درمانی باکویت

همانطور که در بالا تر نیز اشازه شد باکویت خواص درمانی فوق العاده ای دارد و در برخی بیمازی ها مانند بیماری های صفراوی نقش مهمی در تسریع بهبودی و سرعت درمان دارد. باکویتو سرشار از ویتامین های مختلف از جنله ویتامین بی و به ویژه نیاسین است و در سلامت قلب نقش دارد.

مواد معدنی موجود در باکویت مانند آهن منیزم و سدیم در بهبود و افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی نقش دارند. باکویت دارای موادی است که سرعت تقسیم شدن سلول ها در افراد سرطانی را کاهش میدهد و در روند بهبود نقش دارد. باکویت برای بیماری دیابت بسیار مفید است و توسط شرکت هانی فود در بازار توزیع شده و با قیمت بسیار مناسبی به فروش میرسد.

تنظیم و درمان کلسترول بدن با باکویت

باکویت و یا همان گندم سیاه خاصیت بسیار زیادی برای تنظیم میزان کلسترول در بدن دارد زیرا فاقد مواد کلسترول ساز در بدن می باشد. میزان تولید کلسترول به وسیلهٔ موجودات زنده به‌طور مستقیم توسط سطح حاضر کلسترول تنظیمی شود، این مکانیسم‌ها تا حدودی درک می شوند. یک ورودی بالاتر از کلسترول غذا به یک کاهش در تولید درون زاد منجر می‌ گردد.

مکانیسم تنظیم اصلی، احساس کلسترول بین سلولی درشبکه آندوپلاسمی است که توسط پروتئین SEBP انجام می‌گیرد. (تنظیم استرول پروتئین المان اتصال ۱و۲). در حضور کلسترول، SREBP به دو پروتئین دیگر وابسته می باشد. SCAP (تقسیم SREBP پروتئین را فعال می‌کند). وقتی سطح کلسترول پایین می‌آید، Insig( را از SCAP- SREBP فشرده جدا می‌نماید، که به فشرده‌سازی اجازه می‌دهد تا به دستگاه گونگی مهاجرت کند. در اینجا SREBP توسط SP و S2P (مکان ۱ و ۲ پروتئین‌ها شکافته می‌شود.

دو آنزیم که توسط SCAP فعال می گردند، وقتی سطح کلسترول توسط باکویت پایین می آید SREBP شکافته می شود و سپس به هسته می‌رود، و به عنوان یک عامل رونوشتی عمل می‌ نماید تا به المان تنظیم استرول متصل گردد. (SRE)، که رونویسی بسیاری از ژن‌ها را تحریک می‌ نماید. در میان این‌ها، لیپوپروتئین با تراکم بسیار پایین وجوددارد(LDL) و HMG-COA رودوکتاز وجود دارد.

خواص باکویت برای درمان کلسترول

باکویت تولید کلسترول در بدن را زمانی که سطح کلسترول  بسیار بالاست می‌تواند متوقف کند . HMG-COA  ردوکتاز هم شامل یک منطقهٔ سیتوزولیک (که مسئول عمل کاتالیکی است) ویک منطقه غشایی می‌شود. منطقه غشاء سیگنال‌هایی برای تنزل اش احساس می نماید. افزایش غلظتهای کلسترول (و دیگر استرول‌ها) باعث یک تغییر در این حالت الیگومریزیشن می‌شود، که به تخریب توسط پروتئوسوم بیشتر مستعد و حساس می‌ گردند.

باکویت و یا گندم سیاه فعالیت این آنزیم را می‌تواند توسط فسفاته کردن توسط یک پروتئین کیناز فعال شدهٔ به طور چشم گیری AMP کاهش یابد. چون این کیناز توسط AMP فعال شده‌است، که وقتی ATP هیدرولیز می‌شود تولید می‌شود، این دنبال می‌کند که ترکیب کلسترول وقتی سطح ATP پایین است سریع متوقف می گردد.

فعالیت ضد دیابتی و پری بیوتیکی قند باکویت

به مقدار قندی که از گندم سیاه استخراج می گردد، D-fagomine  گفته شده است که به حفظ قند خون در محدوده ی نرمال کمک راوانی می کند و دارای توانایی پری بیوتیکی در دوزهای بسیار پایین بوده است. همچنین مصرف این ماده از افزایش ناگهانی قند خون بدون تحریک ترشح انسولین، هنگامی که با ساکروز یا نشاسته خورده می شود ممانعت فراوانی می کند.

باکویت برای درمان دیابت

ارزش غذایی باکویت: دانه های کوچک این ماده حاوی طیف بسیار وسیعی از مواد مغذی می باشند، از جمله کربوهیدرات‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، قند، فیبر محلول و غیرمحلول، سدیم و اسیدهای آمینه. مواد معدنی مانند منگنز، منیزیم و مس نیز این دانه‌های مغذی پیدا می‌شوند. باکویت همچنین یک منبع عالی اسید چرب ضروری به نام اسید آلفا لینولنیک می باشد که برای سلامتی کلی اهمیت دارد.

باکویت دارای عناصری است که مواد لازم و ضروری را به بدن میرساند و در عین حال میزان چربی و کلسترول و قند ان بسیار پایین است و به همین جهت مصرف آن برای سلامتی بسیار سود مند است

آدرس: تهران ، شهرک صنعتی پاسارگاد ، خیابان صبا باتری ، پلاک ۲۲

تلفن: ۹ – ۵۶۵۷۷۹۱۶ -۰۲۱

تلفن همراه: ۰۹۰۳۶۱۶۴۹۳۹

پست الکترونیک: info@honeyfood-co.com

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
باکویت
● باکویت چیست؟
باکویت (گندم سیاه) چیست ؟ همه چیز در مورد باکویت باکویت (گندم سیاه) چیست ؟ گندم سیاه یکی از شبه غلات است اما اکثر مردم...
خوراک باکویت
● آموزش درست کردن خوراک باکویت
خوراک باکویت چیست باکویت یکی از دانه های گیاهی خوراکی بسیار پر خاصیت است که گلوتن ندارد و به عنوان یکی از بهترین و غنی...
محصولات پیشنهادی

آرد کینوا

60,000 تومان85,000 تومان

پاک کردن

55,000 تومان100,000 تومان

پاک کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دیگر
● خرید باکویت
باکویت (buckwheat) دانه ای است که در گروه شبه غلات قرار دارد. خرید باکویت را در ایران از شرکت هانی فود به راحتی می‌توانید انجام دهید. کینوا و آمارانت...
خواص باکویت
● خواص باورنکردنی باکویت یا گندم سیاه
خواص باکویت خواص باکویت چیست؟! با صنعتی شدن جامعه و افزایش مدرنیته در زندگی تولید محصولات تراریخته و غیر اورگانیک بسیار چشمگیر است. با این...
باکویت
● باکویت چیست؟
باکویت (گندم سیاه) چیست ؟ همه چیز در مورد باکویت باکویت (گندم سیاه) چیست ؟ گندم سیاه یکی از شبه غلات است اما اکثر مردم...
● ارزش غذایی یک فنجان باکویت پخته شده
گندم سیاه  یا باکویت به هیچ وجه مربوط به گندم نیست ، گندم سیاه در واقع دانه ای است که از گیاه Fagopyrum esculentum حاصل...
ارزش غذایی باکویت
● ارزش غذایی باکویت
ارزش غذایی باکویت بخش بسیار بزرگی از کارهای روزانه ی انسان ها داشتن رژیم غذایی مقوی و سالم می باشد بیشتر افراد بیشتر وقت زیادی...
خواص باکویت برای مادران باردار و شیرده
● خواص باکویت برای مادران باردار و شیرده
خواص باکویت برای مادران باردار و شیرده در مقاله ” خواص باکویت برای مادران باردار و شیرده ” به بررسی این موضوع میپردازیم. با وجود...
چند نوع غذا با باکویت
● چند نوع غذا با باکویت
باکویت به عنوان یک خوراکی مقوی و توقین کننده در غذاهای مختلف نیز استفاده میشود، مثلا از باکویت بیشتر در غذاهای سنتی استفاده شده و...
باکویت و خاصیت لاغری
● باکویت و خاصیت لاغری
باکویت و خاصیت لاغری | گندم سیاه چیست؟ آیا تا به حال اسم گندم سیاه را شنیده اید؟ ما در این مقاله سعی داریم به...