خواص دانه چیا برای لاغری

خواص دانه چیا برای لاغری
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطالب

خواص دانه چیا برای لاغری

خواص دانه چیا برای لاغری ؟! پیش از آنکه به این سوال پاسخ داده و خواص بی نظیر دانه چیا را برای لاغری و کاهش وزن بررسی کنیم، بهتر است با ویژگی های این خوراکی ارگانیک مفید آشنا شویم. دانه چیا درواقع یک شبه غلات است که فیبر بسیار زیادی دارد. البته توجه داشته باشید که نوع فیبر موجود در دانه چیا، با فیبری که در نشاسته و سایر انواع کربوهیدرات‌ها وجود دارد متفاوت می باشد. دانه چیا از نعناییان است و به نوعی گیاه بومی کشور مکزیک می باشد. علاوه بر خواص چیا برای سلامتی عمومی بدن، به دلیل خواص لاغری و چربی سوزی خود، مصرف آن برای کاهش وزن بسیار معروف شده است.

خواص دانه چیا برای لاغری
خواص دانه چیا برای لاغری

دانه چیا چگونه موجب لاغری می شود؟

حال نوبت آن است که تاثیر دانه چیا برای لاغری و کاهش وزن را بررسی کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایلی که این دانه ارگانیک منجر به کاهش وزن افراد می شود؛ افزایش حجم آن‌ها بر اثر جذب آب است که حالت ژله‌ای غلیظ پیدا می‌کند. به همین دلیل با مصرف دانه چیا برای لاغری می‌توان حجم زیادی از معده را اشغال کرده و به ترتیب میل افراد برای مصرف غذا کاسته خواهد شد؛ بنابراین با مصرف روزانه این خوراکی ارگانیک می‌توانید تغییرات مثبتی را در جهت کاهش وزن خود مشاهده کنید.

دانه چیا یک منبع طبیعی سرشار از فیبر می باشد؛ فیبر موجود در این دانه به قدری است که تنها دو قاشق غذاخوری از این دانه‌های مغذی، می‌تواند ۴۰ درصد از نیاز روزانه بدن به فیبر را برطرف کند. توجه داشته باشید که مصرف فیبر کافی برای بهبود عملکرد روده و دستگاه گوارش اهمیت بسیاری داشته و در کاهش وزن و لاغری تاثیر بسزایی خواهد داشت؛ همچنین فیبر کافی می تواند موجب ایجاد احساس سیری در افراد شده و اشتههای کاذب آنهارا رفع کند.

خواص دانه چیا برای لاغری
خواص دانه چیا برای لاغری

خواص دانه چیا برای لاغری و کاهش وزن

 • خاصیت سیر کنندگی بالا دانه چیا

همانطور که در بخش قبلی بدان اشاره شد، دانه چیا حاوی فیبر بسیار بالایی می باشد. درواقع ۴۰ درصد از وزن دانه های چیا را فیبر تشکیل می دهد. همین فیبر بالا موجب می شود تا این دانه به یک ماده سیر کننده تبدیل شود. با وجودی که فیبر نوعی کربوهیدرات است، اما ماهیت آن با کربوهیدرات های قابل هضمی چون نشاسته و قند متفاوت می باشد. علاوه بر آن دانه های چیا ۱۰ تا ۱۲ برابر وزن خود را آب جذب می کنند و زمانی که به معده می رسند به شکل دانه های ژله ای در می آیند. این موضوع باعث می شود تا دیرتر گرسنه شوید و برای مدت بیشتری احساس سیری کنید.

 • کالری بسیار پایین دانه چیا

کالری بسیار پایین از دیگر فواید دانه های چیا می باشد که به کاهش وزن افراد کمک می کند. تقریبا دو قاشق غذاخوری دانه چیا تنها ۱۰۱ کالری دارد و یکی از مغذی ترین دانه های کم کالری به شمار می آید. همانطور که دیدید با وجود خاصیت سیرکنندگی بالا این میزان کالری بسیار ناچیز بوده و روند لاغری افراد را تسریع خواهد کرد.

 • افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن

دانه چیا یک منبع چربی خوراکی است که کلسترول خوب را افزایش و کلسترول بد را کاهش می دهد. زمانی که دانه چیا جایگزین دیگر منابع چربی همچون روغن ذرت و آلفا لینولیک اسید شود، میزان تریگلیسرید را کاهش داده و از افزایش وزن جلوگیری خواهد کرد. 

خواص دانه چیا برای لاغری
خواص دانه چیا برای لاغری
 • کمک به هضم غذا

فیبر موجود در دانه چیا هضم غذا را بهبود بخشیده و باعث گوارش بهتر غذا خواهد شد. گوارش بهتر غذا برابر است با کاهش نفخ، کاهش احتباس آب در بدن و در نهایت کمک به کاهش وزن.

 • چیا سرشار از مواد مغذی

دانه چیا یک خوراکی ارگانیک، مفید و سرشار از مواد مغذی است. تمام مواد مغذی موجود در این خوراکی از جمله پروتئین، کلسیم، چربی، منگنز، منیزیم، فسفر، فیبر، ویتامین  B3 و … به طور غیر مستقیم بر روی افزایش احساس سیری و در نهایت کنترل وزن تاثیرگذار خواهند بود.

نحوه مصرف دانه چیا برای لاغری چگونه است؟

برای بهره مندی از خواص دانه چیا برای لاغری و کاهش وزن، به عنوان بهترین راهکار توصیه می کنیم که ۲۰ گرم دانه چیا را در آب خیس کرده و پیش از نهار، میل نمایید و به همین ترتیب ۲۰ گرم از آن را نیز پیش از شام خود مصرف کنید. برای استفاده از دانه چیا برای لاغری، می‌توانید آن را پس از آن‌که خیس کردید و به حداکثر افزایش حجم خود رسید، در تهیه نوشیدنی‌ها، اسموتی، سس سالاد، ماست، سوپ، کیک، انواع دسر و…نیز  استفاده کنید؛ چراکه این دانه‌ها نه‌تنها بی مزه می باشند، بلکه حالت ژله‌ای و غلیظی داشته و ممکن است قورت دادن آن‌ها برای کودکان سخت باشد.

خواص دانه چیا برای لاغری
خواص دانه چیا برای لاغری

سایر خواص و فواید دانه چیا چیست

دانه چیا سرشار از مواد مغذی بوده و یک منبع بزرگ از فیبر به حساب می‌آید. امگا ۳، منیزیم، کلسیم، ویتامین B3، مس، پروتئین و… از انواع مواد مغذی موجود در این خوراکی ارگانیک می باشند؛ به همین دلیل قرار دادن دانه چیا در سبد غذایی خانواده، برای تمام افراد مخصوصا کودکان فواید بسیاری خواهد داشت.

 • کنترل قند خون و فشار خون

یکی از فواید دانه چیا، کاهش قند خون و در اصل کمک به بهبود دیابت نوع دو می باشد. این خاصیت به دلیل وجود امگا ۳، منگنز و منیزیم موجود در دانه چیا خواهد بود. همچنین از دیگر فواید دانه چیا که به‌صورت تجربی به اثبات رسیده ، کنترل فشار خون در افرادی می باشد که این خوراکی را به‌صورت روزانه و منظم مصرف می‌کنند.

 • بهبود سلامت اعصاب

بهبود و کمک به حفظ سلامت اعصاب یکی از اصلی ترین فواید دانه چیا می باشد که به دلیل وجود منیزیم و مس برای بدن تامین می‌شود. همچنین مصرف این خوراکی ارگانیک، در کنار کمک به سلامت سیستم عصبی می تواند در تقویت سیستم ایمنی نیز تاثیرگذار باشد.

خواص دانه چیا برای لاغری
خواص دانه چیا برای لاغری
 • فواید دانه چیا برای قلب

ادانه چیا به دلیل وجود امگا۳ که بیشتر به صورت آلفا لینولنیک اسید هستند؛ برای سلامت قلب اهمیت بسیاری دارند. این دانه‌های مغذی برای جلوگیری از سکته قلبی، بیماری سرخرگ کرونری و سندروم سوخت‌وسازی موثر هستند. البته خاصیت اسیدهای چرب آلفا لینولنیک اسید، به مطالعات بیشتری نیاز خواهد داشت.

 • سلامت استخوان‌ها

از دیگر فواید دانه چیا، وجود مواد معدنی همچون کلسیم، فسفر، منگنز، روی و مس است؛ به همین دلیل می‌تواند برای تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها موثر باشد و همچنین بر روی سوخت‌و‌ساز بدن تاثیر بگذارد.

 • پیشگیری از سرطان

از دیگر فواید دانه چیا، وجود اسیدهای چرب امگا ۳ و آنتی‌اکسیدان است که بهترین عوامل در جلوگیری از سرطان و تومور زایی در بدن هستند.

 • رفع بی‌خوابی

یکی از فواید دانه چیا برای کودکان و بزرگسالان تاثیر این دانه‌های مغذی در تولید و ترشح هورمون‌هایی همچون سروتونین و ملاتونین است. این هورمون‌ها که به نام هورمون‌های شادی‌بخش معروف هستند، به درمان و رفع بی‌خوابی کمک می‌کنند.

 

قیمت و خرید دانه چیا در تهران /  ایران

شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان شده و با هدف معرفی و عرضه محصولات سالم، ارگانیک، گیاهی و با کیفیت می کوشد سلامتی را در جامعه رواج دهد. شما می توانید برای خرید انواع مواد غذایی ارگانیک و با کیفیت مانند خرید دانه چیا، به فروشگاه آنلاین مواد غذایی ارگانیک هانی فود مراجعه کنید. همکاران ما در وبسایت رسمی هانی فود، تمامی اطلاعات و امکانات لازم برای مشاهده مشخصات و همچنین خرید محصولات غذایی را فراهم کرده اند.

برای استعلام قیمت و خرید اینترنتی دانه چیا در تهران و سراسر کشور با شرکت هانی فود در تماس باشید.

 • آدرس: تهران، بلوار فردوس غرب ، خیابان بهار شمالی
 • تلفن: ۴۴۹۴۲۵۶۶ – ۰۲۱
 • تلفن همراه: ۰۹۰۳۶۱۶۴۹۳
فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
طبع دانه چیا
● طبع دانه چیا چیست؟
طبع دانه چیا چیست؟در مقاله طبع دانه چیا مطالعات طب سنتی و گیا شناسی نشان می دهد، دانه چیا دارای طبع سرد و تر می...
خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی
● خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی
خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی :در ابتدای مقاله خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی باید به معرفی مشخصی از اسپیرولینا برسیم.اسپیرولینا به گونه‌ای جلبک سبز-آبی از شاخه...
محصولات پیشنهادی

لوبیا سیاه

35,000 تومان120,000 تومان

پاک کردن

35,000 تومان160,000 تومان

پاک کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دیگر
رفع خستگی با دانه چیا
● رفع خستگی با دانه چیا
رفع خستگی با دانه چیا بدن شما از آنچه می خورید  تغذیه می شود. بهترین راه برای دریافت بیشتر انرژی از غذای خود این است...
پودر چیا و طرز تهیه انواع نان ها
● پودر چیا و طرز تهیه انواع نان ها
در رابطه با پودر چیا و تهیه انواع نان ها، گفته می شود که افزودن این محصول به خمیر و تهیه نان به منظور مصرف...
پودر چیا و انواع پودینگ ها
● پودر چیا و انواع پودینگ ها
تخصص افرادی که به تهیه پودر چیا و انواع پودینگ ها علاقه مند می باشند، نشان می دهد که بهتر است از این محصول مفید...
● مراکز فروش دانه چیا در تهران
مراکز فروش دانه چیا در تهران عرضه کننده این محصول با کیفیت بالا و قیمت هایی کاملا مناسب می باشند. دانه چیا یک محصول گیاهی...
● دانه چیا ارگانیک چیست ؟
دانه چیا یکی از ده ها نمونه دانه های گیاهی موجود در بازار ایران می باشد. این دانه دارای فواید و مزیت های متعددی است...
● قیمت خرید اینترنتی دانه چیا
قیمت خرید اینترنتی دانه چیا با در نظر گرفتن فاکتور های متعددی تعیین می گردد. امروزه دانه های گیاهی گزینه ای ایده آل برای مصرف...
● قیمت خرید دانه چیا
قیمت خرید دانه چیا به عنوان یکی از دانه های گیاهی بسیار کاربردی و متفاوت می تواند وابسته به میزان خرید متقاضیان و هم چنین...
● تغذیه مناسب با دانه چیا
تغذیه مناسب با دانه چیا به سادگی امکان پذیر خواهد بود. امروزه امکان انتخاب و استفاده از یک محصول با توجه به دایره اطلاعات گسترده...