خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری

خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطالب

خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری

بطورکلی چاقی و لاغری هریک به اندازه خود میتواند سلامت انسان را به خط انداخته و زندگی روزمره آن را با مشکلات روحی و جسمی زیادی مواجه کند. با این حال، بسیاری از مردم از عوارض چاقی و اضافه وزن مطلع اند اما ایرادی در لاغری نمی بینند؛  به فکر درمان آن نبوده و حتی در بسیاری از مواقع با استفاده از روش های نامتعارف به دنبال لاغری می باشند.

اکثر مردم از عوارض ناشی از لاغری بیش از حد علم و آگاهی ندارند و فکر میکنند هرچقدر لاغرتر باشند برای سلامتی آنها مفیدتر خواهد بود. همانگونه که می دانید تناسب اندام برای هر فردی لازم است، اما این قائده به معنایی لاغری بیش از حد نمی باشد، به همین دلیل است که همیشه باید در حالت ایده آل وزنی خودتان باشید. دقت داشته باشید، هنگامی که دچار کاهش وزن زیادی باشید زیبایی صورت شما نیز از بین خواهد رفت، چرا که کاهش وزن نامتعادل موجب از بین رفتن بافت های عضله و چربی صورت خواهد شد و بر زیبایی چهره تاثیرات منفی می گذارد. توصیه تمامی کارشناسان و متخصصین این حوضه بر این است که، اگر دچار لاغری بیش از حد می باشید و یا بلعکس به دنبال کاهش وزن سریع هستید، ورزش کردن و رژیم غذایی درست باعث می شود که شما همیشه تناسب اندام داشته باشید و زیباییتان همیشگی باشد. در این راستا، تغذیه یکی از اصلی ترین ملاک ها و معیارهای تاثیرگذار در وزن و زیبایی اندام و چهره شما خواهد بود.

خواص اسپیرولینا برای لاغری
خواص اسپیرولینا برای لاغری

عوارض لاغری بیش از حد لاغری چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب بدان اشاره کردیم، لاغری بیش از حد نه تنها مفید نبوده بلکه در نوبه خود می تواند خطرات، آسیب ها و انواع بیماری های جسمی و روحی زیادی را برای انسان به دنبال داشته باشد.  به عنوان مثال بعضی از عوارض لاغری بیش از حد را که باید بدانیم عبارتند از:

 • از دست دادن عضله
 • پرکاری تیروئید
 • آرتریت روماتوئید
 • دیابت
 • افسردگی
 • بیماری التهاب روده
 • بیماری مزمن انسداد روده
 • اندوکاردیت
 • و…
خواص اسپیرولینا برای لاغری
خواص اسپیرولینا برای لاغری

خطرات چاقی بیش از حد چیست؟

گاهی پیش می آید که در گیر این سوال می شوید که به راستی مضرات چاقی چیست؟ و چرا بخاطر کاهش وزن این همه سختی و مشقت را تحمل کنیم؟ اگر راجب خطرات چاقی بدانیم قطعا همین الان اقدام به کاهش وزن میکنیم. از شایع ترین عوارض چاقی و اضافه وزن می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • فشار خون بالا

 هرچه وزن شما بیشتر شود، بافت چربی شما نیز بیشتر می شود. این بافت برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن و سایر مواد غذایی دارد که باید توسط جریان خون تأمین شود.

 • دیابت

چاقی عامل اصلی ایجاد دیابت نوع ۲ می باشد، زیرا افزایش چربی باعث افزایش مقاومت بدن به اثر هورمون انسولین می شود. بنابراین، این هورمون نمی تواند با مقادیر نرمال قبلی، وظیفه ی خود را که کنترل قند خون است، به درستی انجام دهد و قند خون بالا می رود که خود یکی از عوامل مهم خطر برای سلامتی فرد است.

خواص اسپیرولینا برای لاغری
خواص اسپیرولینا برای لاغری
 • سرطان

بعضی از سرطان ها با افزایش وزن در بدن انسان پدیدار می شوند. مانند سرطان سینه و سرطان رحم در زنان ودر آقایان سرطان های کولون، رکتوم، و پروستات می باشد.

 • بیماری کبد چرب

به دلیل چاقی، چربی بیشتری در ساختار کبد داخل می شود که این تجمع چربی در کبد ، می تواند سبب ایجاد التهاب و حتی تخریب بافت کبد شود و نهایتاً به بیماری نارسایی کبد ی (سیروز) منجر شود.

و دیگر بیماری هایی که به خاطر چاقی مفرط فرد مبتلا می شود، که با مطالعه راجب عوارض آن زنگ خطر به صدا در می آید که به فکر تناسب اندام باشیم.

چگونه تناسب اندام داشته باشیم؟

تناسب اندام علاوه بر پایین نگه داشتن وزن کمک می کند تا بدنی کشیده و انعطاف پذیر نیز داشته باشید. تناسب اندام نقش اساسی در حفظ سلامت بدن دارد. همیشه این موضوع ثابت شده است که، ورزش کردن منظم، رژیم غذایی عقلانی و غنی شده از مواد مغذی، فرد می تواند در وزن ایده آل باشد. وقتی بدن آماده نباشد کارهای ساده مثل خم شدن برای بغل گرفتن بچه و یا برداشتن کتاب از روی قفسه به صورت بالقوه سبب آسیب رسیدن به عضلات بدن می شود. هنگامی که عضلات ظریف بدن به خصوص عضلات پشت و گردن به طور منظم تحت تمرینات ورزشی نباشند به راحتی صدمه می پذیرند. وقتی این عضلات صدمه ببینند به زمانی طولانی برای بهبود و تناسب احتیاج دارند.

خواص اسپیرولینا برای لاغری
خواص اسپیرولینا برای لاغری

هدف از تناسب اندام چیست؟

هدف از تناسب اندام وقتی که قصد سفر می کنید مطمئناً باید مقصدی مناسب و دست یافتنی برای سفر خود تعیین کنید تا در کمترین زمان ممکن به مقصد معین برسید. کم کردن وزن نیز از همین قانون پیروی می کند. در صورتی که می خواهید به وزن ایده آل خود برسید باید واقع بین باشید. اینکه دوست دارید طی چه مدت زمانی به چه وزنی برسید باید به صورت منطقی امکان پذیر باشد. پس هدف گذاری خود را منطقی و جدی انجام دهید. هدف گذاری باید دقیق تر و فراتر از مواردی همچون “من می خواهم وزن خود را کم کنم” و موارد مشابه باشد. باید هدف هوشمندانه و موثر برای خود انتخاب کنید.

خواص اسپیرولینا برای لاغری چیست؟

دلتان برای وقتی که هیچ اضافه وزنی نداشتید تنگ نشده است؟ دوست ندارید لباس های مورد علاقه خودتان را که در بازار و یا در دنیای مد و فشن میبینید بپوشید؟ یا برای فرار از اینکه در آیینه ببنید دچار اضافه وزن شدید لباس هایی بپوشید که چاقی شما در آن پنهان شود؟ اما واقعیت این هست که دیابت و فشار خون بالا و بیماری های دیگر در لباس ها مخفی نمی شوند و به راحتی پدیدار می شوند. پس اگر در کاهش وزن خود جدی هستید، بایستی ورزش کنید و غذای سالم مصرف بخورید. مواد غذایی می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند و اثربخشی ورزش را چند برابر کند. یکی از این مواد غذایی طبیعی برای کاهش وزن، پودر اسپیرولینا است. این ریزجلبک سبز-آبی به دلایل زیادی توسط سازمان ملل “غذای آینده بشر” نامگذاری شده، و یکی از آن دلایل خاصیت لاغری است. در ادامه می خوانید اسپیرولینا چطور به کاهش وزن کمک میکند.

خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری
خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری

خواض شگفت انگیز پودر اسپیرولینا برای لاغری

قبل از اینکه بیشتر در این باره صحبت کنیم بگذارید بصورت خلاصه در خصوص پودر اسپیرولینا بخوانیم. اسپیرولینا یک میکروجلبک شناور است که بیشتر در آب های آفریقا، هند، مکزیک و آمریکا یافت میشود. اسپیرولینا بسیار مغذی است. یکی از دلایلی است که اسپیرولینا توسط “سازمان بین دولتی برای استفاده از میکروجلبک اسپیرولینا علیه سوء تغذیه (IIMSAM)” برای مبارزه با گرسنگی و سوء تغذیه تبلیغ میشود. حتی ناسا استفاده از اسپیرولینا به عنوان غذا برای سفرهای فضایی توصیه میکند.

برخی از بهترین خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری عبارتند از :

 • کم کالری بودن از خواص پودر اسپرولینا برای لاغری

یک قاشق سوپ خوری (۷ گرم)  اسپیرولینا فقط حاوی ۲۰ کالری است. مصرف کردن غذای کم کالری برای کاهش وزن امری ضروریست. این امر به ایجاد یک توازن انرژی منفی کمک میکند. به همین خاطر میتوانید آن را بدون نگرانی با انواع نوشیدنی ها مخلوط کنید و بیاشامید.

 • مغذی از از پروتئین

زمانی که صحبت از کاهش وزن میشود، رژیمی دارای کربوهیدرات کم و پروتئین زیاد باشد برای اکثر افراد کارساز است. اسپیرولینا حاوی تقریبا ۶۰-۷۰% پروتئین است و شامل تمامی آمینواسیدهای ضروری برای بدن میباشد. پروتئین ها برای جذب به زمان بیشتری نسبت به کربوهیدرات ها احتیاج دارند به این دلیل، با اسپرولینا زمان بیشتری احساس سیری دارید. پروتئین ها به ساختن ماهیچه ها کمک شایانی میکنند و به این صورت باعث میشوند ماهیچه های شما خوش فرم تر، قوی تر و دارای استقامت بیشتری باشند.

خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری
خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری
 • فوق العاده مغذی

اسپیرولینا سرشار از ویتامین های C، B1، B6، B5 و E همچنین سرشار از مواد معدنی مانند مس، زینک، منگنز، آنزیم های مفید فیبر رژیمی است که آن را به مکملی عالی برای کاهش وزن تبدیل میکند. این مواد معدنی، ویتامین ها، آنزیم ها و فیبر های رژیمی به عمل هضم، متابولیسم، دفع سموم و جلوگیری از جذب چربی کمک میکند.

 • آنتی اکسیدان و خواص ضد التهاب روده

اسپیرولینا دارای آنتی اکسیدان و خواص ضد التهاب روده است. آنتی اکسیدان ها به خنثی کردن رادیکال های مضر اکسیژن کمک کرده و از تولید مولکول های پیش التهابی توسط بدن جلوگیری میکنند. این کار از رفتن بدن به حالت استرس و به وجود آمدن التهاب جلوگیری میکند. تجمع سموم و تورم دو عامل پیشرو در افزایش وزن هستند که اسپیرولینا به وضوح  شما را در مقابل آن ها محافظت میکند.

 • کم کردن اشتها

اسپیرولینا دارای آمینو اسید فنین آلانین است که باعث تحریک ترشح کولسیستوکینین میشود و به سرکوب کردن اشتها کمک میکند.

 • کاهش چربی

تحقیقات زیادی که بر روی یافتن خواص اسپیرولینا انجام گرفته که تایید میکنند اسپیرولینا خاصیت کم کردن چربی را داراست. اسپیرولینا به کاهش کلسترول مضر (LDL) و سطح تری گلیسرید خون کمک میکند و کلسترول مفید (HDL) خون را افزایش میدهد. پس استفاده از اسپیرولینا تحرک چربی ها را افزایش میدهد که برای کاهش وزن امری ضروریست.

خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری
خواص پودر اسپیرولینا برای لاغری

قیمت و خرید پودر اسپیرولینا

شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان شده و با هدف معرفی و عرضه محصولات سالم، ارگانیک، گیاهی و با کیفیت می کوشد سلامتی را در جامعه رواج دهد. شما می توانید برای خرید انواع مواد غذایی ارگانیک و با کیفیت مانند خرید پودر اسپیرولینا، به فروشگاه آنلاین مواد غذایی ارگانیک هانی فود مراجعه کنید. همکاران ما در وبسایت رسمی هانی فود، تمامی اطلاعات و امکانات لازم برای مشاهده مشخصات و همچنین خرید محصولات غذایی را فراهم کرده اند.

برای استعلام قیمت و خرید اینترنتی پودر اسپیرولینا در تهران و سراسر کشور با شرکت هانی فود در تماس باشید.

 • آدرس : تهران ، بلوار فردوس غرب ، خیابان بهار شمالی
 • تلفن : ۴۴۹۴۲۵۶۶ – ۰۲۱
 • تلفن همراه : ۰۹۰۳۶۱۶۴۹۳
فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
طبع دانه چیا
● طبع دانه چیا چیست؟
طبع دانه چیا چیست؟در مقاله طبع دانه چیا مطالعات طب سنتی و گیا شناسی نشان می دهد، دانه چیا دارای طبع سرد و تر می...
خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی
● خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی
خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی :در ابتدای مقاله خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی باید به معرفی مشخصی از اسپیرولینا برسیم.اسپیرولینا به گونه‌ای جلبک سبز-آبی از شاخه...
محصولات پیشنهادی

لوبیا سیاه

40,000 تومان100,000 تومان

پاک کردن

35,000 تومان120,000 تومان

پاک کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دیگر
خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی
● خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی
خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی :در ابتدای مقاله خواص پودر اسپیرولینا برای بدنسازی باید به معرفی مشخصی از اسپیرولینا برسیم.اسپیرولینا به گونه‌ای جلبک سبز-آبی از شاخه...
فروش عمده پودر اسپیرولینا
● فروش عمده پودر اسپیرولینا | قیمت و خرید عمده پودر اسپیرولینا
فروش عمده پودر اسپیرولینا | سفارش عمده پودر اسپیرولینا مجموعه هانی فود یکی از شرکت های پیشرو در جهت ارائه محصولات غذایی ارگانیک برای داشتن...
خواص دارویی اسپیرولینا
● 15 خواص دارویی پودر اسپیرولینا
خواص دارویی پودر اسپیرولینا خواص دارویی پودر اسپیرولینا بی شمار است. این خوراکی ارگانیک می تواند سلامت عمومی و عملکرد تمامی ارگان های بدن را...
● اسپیرولینا حامی سلامتی شما
   برای اینکه بدانیم اسپیرولینا هانی فود چیست و چه خواصی دارد لطفا تا انتها همراه ما باشید.  از آنجایی که هر انسان به بدنی...
اسپرولینا(spirulina)
● 6 خاصیت ویژه اسپرولینا(spirulina) در پزشکی
اسپرولینا(spirulina) یک جلبک سبز تیره رنگ است با میزان زیادی ویتامین، مواد معدنی و غیره؛ به طوری که به معدن طلای غذایی شهرت دارد.این جلبک...
● قیمت خرید پودر اسپیرولینا ارگانیک
قیمت خرید پودر اسپیرولینا ارگانیک در فروشگاه اینترنتی محصولات گیاهی ارگانیک برای خریداران، بسیار متنوع می باشد. این گیاه امروزه یکی از انتخاب هایی است...
کلرلا
● تفاوت بین کلرلا و اسپیرولینا چیست؟
کلرلا و اسپیرولینا اشکال جلبکهایی هستند که در دنیای مکمل محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. هر دو دارای پروفایل های مغذی قابل توجه و فواید...
خرید اسپیرولینا به صورت عمده
● اسپیرولینا چیست ؟
اسپیرولینا یکی از مغذی ترین مواد طبیعی است که تاکنون مورد استفاده ی بشر قرار گرفته است . بیش از نیمی از اسپیرولینا را پروتئین و...