سبد خرید
طرز تهیه فلفل پول بیبر در منزل

طرز تهیه فلفل پول بیبر در منزل

طرز تهیه فلفل پول بیبر در منزل یکی از رایج‌ترین ادویه‌هایی که در ترکیه استفاده می‌شود؛ فلفل ورقه ورقه شده یا پول بیبر است. (همچنین به آن آلیپو بیبر یا پیمنتو دی آلیبو) نیز می‌گویند. این ادویه به صورت پیش فرض در هر وعده غذایی استفاده می‌شود و در بیشتر رستوران‌ها شما می‌توانید آن را در کنار نمک و دیگر ادویه‌های روی میز ببینید. این فلفل را به سادگی می‌توانید در منزل آماده کنید.

خواص و فواید فلفل پول بیبر

این فلفل علاوه بر طعم خوبی که دارد، دارای خواصی است شامل:

  • کاهش قند خون
  • کمک به هضم غذا
  • بهبود سیستم گوارش
  • کاهش التهابات
  • کاهش دردهای روماتیسمی
  • منبع غنی ویتامین‌ها و مواد مغذی

طرز تهیه پول بیبر

این نوع فلفل، پودر و خشک نیست و نیمه خشک یا ساتوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تهیه آن فلفل گوشتی قرمز را ساتوری کنید و برای مصرف روزانه در شیشه در بسته نگهداری کنید. پودر فلفل قرمز Pulbiber را می‌توانید با روغن زیتون ترکیب کرده و به عنوان بهترین چاشنی برای انواع غذاها استفاده کنید.

طریقه مصرف و کاربرد فلفل پول بیبر

مردم ترکیه پول بیبر را به صورت ساطوری خورد کرده و خشک می‌کنند و از آن به عنوان چاشنی غذاهای مختلف از سالاد گرفته تا غذاهای گوشتی استفاده می‌کنند. پول بیبر را می‌توان جایگزین مناسبی برای پاپریکا و فلفل قرمز دانست. این فلفل را می‌توان در انواع غذاها از جمله استیک، کباب‌ها و سالادها، سوپ، ماکارانی، پیتزا، و میگو کبابی استفاده کرد. از این فلفل به همراه آبلیمو و روغن زیتون برای طعم‌دار کردن مرغ و گوشت کبابی استفاده کنید و به غذاهای دریایی اضافه کنید.

طعم پول بیبر

ته مزه پول بیبر یادآور طعم زیره و میوه بوده و طعم آن تقریباً مثل فلفل چیلی است اما تندی ملایم‌تری دارد و به دلیل افزودن نمک و روغن در فرایند خشک کردن، کمی شور و چرب است. تندی پول بیبر آزاردهنده نیست و همه افراد با ذائقه‌های مختلف می‌توانند آن را استفاده کنند اما توجه داشته باشید که در مصرف این فلفل زیاده روی نکنید.

پول بیبر در چه غذاهایی استفاده می‌شود؟

از این فلفل می‌توانید در پخت انواع غذاها استفاده کنید، درست مثل فلفل‌ها و چاشنی‌های دیگر که هنگام طبخ به مواد اولیه اضافه می‌شود. طرز تهیه فلفل پول بیبر در منزل طعم این فلفل که در غذاهای عربی و ترکی به مراتب بیشتر است، با هر ذائقه‌ای سازگار بوده و نظر هر کدام از شما را جلب خواهد کرد.

مقالات مرتبط:

خواص دانه چیا برای تنبلی تخمدان

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

مقالات مرتبط