1222223
سبد خرید
فرق جو با جو دوسر

فرق جو با جو دوسر

جو و جو دوسر هر دو غلات هستند، اما تفاوت های مهمی بین آنها وجود دارد.

جو

جو یک غلات کامل است که از گیاهی به نام Hordeum vulgare گرفته می شود. دانه جو به صورت کامل یا آسیاب شده به فروش می رسد. جو کامل حاوی تمام قسمت های دانه، از جمله پوسته، جوانه و نشاسته است. جو آسیاب شده حاوی فقط نشاسته است.

فرق جو با جو دوسر

جو یک منبع خوب از فیبر، کربوهیدرات، پروتئین و مواد معدنی است. جو همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می توانند به محافظت از بدن در برابر بیماری کمک کنند.

جو را می توان به صورت خام یا پخته مصرف کرد. جو خام را می توان به صورت جوشانده، خیس شده یا خشک شده مصرف کرد. جو پخته شده معمولاً در غلات صبحانه، سوپ و خورش استفاده می شود.

خرید جو دوسر پرک عمده

جو دوسر

جو دوسر یک غلات کامل است که از گیاهی به نام Avena sativa گرفته می شود. دانه جو دوسر به صورت کامل یا پرک شده به فروش می رسد. جو دوسر کامل حاوی تمام قسمت های دانه، از جمله پوسته، جوانه و نشاسته است. جو دوسر پرک شده حاوی فقط نشاسته و جوانه است.

فرق جو با جو دوسر

جو دوسر یک منبع خوب از فیبر، کربوهیدرات، پروتئین و مواد معدنی است. جو دوسر همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می توانند به محافظت از بدن در برابر بیماری کمک کنند.

جو دوسر را می توان به صورت خام یا پخته مصرف کرد. جو دوسر خام را می توان به صورت جوشانده، خیس شده یا خشک شده مصرف کرد. جو دوسر پخته شده معمولاً در غلات صبحانه، کیک و شیرینی استفاده می شود.

تفاوت های بین جو و جو دوسر

ویژگی جو جو دوسر
نوع غلات کامل غلات کامل
گیاه Hordeum vulgare Avena sativa
شکل بیضی شکل بیضی شکل
رنگ قهوه ای روشن قهوه ای روشن
ارزش غذایی منبع خوبی از فیبر، کربوهیدرات، پروتئین و مواد معدنی منبع خوبی از فیبر، کربوهیدرات، پروتئین و مواد معدنی
نحوه پخت خام یا پخته خام یا پخته
کاربرد غلات صبحانه، سوپ، خورش غلات صبحانه، کیک، شیرینی

نتیجه

جو و جو دوسر هر دو غلات سالم هستند که می توانند به رژیم غذایی شما اضافه شوند. با این حال، تفاوت های مهمی بین این دو غلات وجود دارد که باید هنگام انتخاب یکی از آنها در نظر بگیرید.

*** تماس جهت خرید جو دوسر 09036163635 ***

انتهای مقاله

1222223

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

banner-240x400-1