سبد خرید
شیرینی زنجبیلی با آرد گندم سیاه

شیرینی زنجبیلی با آرد گندم سیاه

آرد گندم سیاه یک محصول رژیمی است که از آسیاب دانه‌های گندم سیاه به دست می‌آید. بر خلاف نام آن آرد گندم سیاه اصلا شبیه به گندم نیست و رنگ سفیدی ندارد. رنگ آن خاکستری قهوه‌ای، با عطری خاص و طعمی دلپذیر است. تحقیقات نشان می‌دهد که ساکنان جنوب سیبری و کوه‌های آلتایی اولین کسانی بودند که شروع به ساخت آرد گندم سیاه کردند. سهولت رشد گندم سیاه باعث محبوبیت زیاد آن شده است. در ادامه برای تهیه شیرینی زنجبیلی با آرد گندم سیاه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی زنجبیلی با آردگندم سیاه:

آرد گندم سیاه      ۲۰۰ گرم

شکر                ۱ قاشق غذاخوری

تخم مرغ          ۱ عدد

کرد                ۱۰۰ گرم

شیر               ۱۵۰ میلی لیتر

شیره             ۱۰۰ گرم

زنجبیل          به مقدار لازم

دارچین        به مقدار لازم

میخک         به مقدار لازم

جوش شیرین   به مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی زنجبیلی با آرد گندم سیاه

ابتدا آردگندم سیاه را در ظرفی بریزید و با شکر و دارچین و میخک و زنجبیل و جوش شیرین مخلوط کنید و سپس شیره و کره ذوب شده را باهم ترکیب کرده به مواد خشک اضافه کنید. حالا تخم مرغ و شیر را افزوده و به خوبی با هم مخلوط کنید. سپس مواد را به شکل دلخواه در قالب ریخته و درون فر با دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا کامل بپزد سپس آن را از فر دربیارید و آن را با خامه و…… تزیین کنید.

مطالب مرتبط:

 تهیه خوراک با گندم سیاه

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

مقالات مرتبط