سبد خرید
3 نوع کینوا در مقابل یکدیگر

3 نوع کینوا در مقابل یکدیگر

در این مقاله از هانی فود همراه ما باشید تا 3 نوع کینوا در مقابل یکدیگر را از جهات مختلف با هم مقایسه کنیم. در اصل هیچ تفاوتی بین کینوا سفید، سیاه یا قرمز وجود نداشته و هر 3 نوع سرشار از  مواد مغذی مانند پروتئین، ویتامین B، فسفر و کلسیم است. کینوا سفید بعد پخت بافت نرم و خوشمزه‌ای درست مثل برنج دارد. این در حالی است که کینوا قرمز بعد پخت تغییر رنگ داده و قهوه‌ای می‌شود. گفتنی است هر 3 نوع کینوا بعد پخت عطر و طعم فوق‌العاده‌ای به غذای شما می‌دهند اما کینوا سفید بعد پخت بافت نرم‌تری نسبت به 2 نوع دیگر دارد.

خرید دانه کینوا

خرید کینوا سه رنگ

تفاوت رنگ 3 نوع کینوا

سوال اصلی این است که 3 نوع کینوا از نظر رنگ چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ در پاسخ باید بگوییم رایج‌ترین رنگ کینوا سیاه، سفید و قرمز است. گاهی اوقات کینوا ترکیبی از این 3 رنگ خواهد بود. رنگ 3 نوع کینوا تاثیری در خواص، طعم و مزه آن ندارد. فقط کینوا سفید به دلیل بافت نرم‌تر اغلب به جای برنج در کشورهایی مانند پرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این در حالی است که کینوا قرمز و سیاه به این دلیل که بعد پخت بافت خود را نگه می‌دارند، بیشتر برای تزئین سالاد به کار می‌روند.

مشخصات کینوا سفید

یکی از رایج‌ترین کینوا، گونه سفید آن است. این نوع کینوا بافتی بسیار نرم و خوشمزه داشته و از جهاتی با برنج شباهت دارد. پخت غذا با کینوا سفید بسیار سریع و آسان انجام می‌شود. کینوا سفید منبعی فوق‌العاده از پروتئین و 50 درصد نیاز روزانه افراد به مواد مغذی را تامین می‌کند.

دانستنی هایی درباره کینوا قرمز

رنگ این نوع کینوا قرمز مایل به نارنجی است. کینوا قرمز عطر و طعم فوق‌العاده‌ای به غذای شما بخشیده و زمان پخت آن حدود 10 دقیقه بیشتر از 2 نوع دیگر است. بافت کینوا قرمز هنگام پخت از بین نرفته به همین دلیل بیشتر در سالادها برای تزئین به کار می‌رود.

اگر احساس می‌کنید بدن شما به مقداری فیبر نیاز دارد، کینوا گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود. به طور کلی هر 3 نوع کینوا منبع فوق‌العاده‌ای از پروتئین هستند اما کینوای قرمز 15 درصد نیاز روزانه شما به فلاوین را تامین می‌کند.

خواص کینوا سیاه

کینوا سیاه از مواد معدنی و ویتامین‌های بسیار مفیدی تشکیل شده است. این نوع کینوا مانند گونه سفید آن منبع بسیار خوب و غنی از انواع ویتامین به خصوص ویتامین B، C و ویتامین E می‌باشد. شاید برایتان جالب باشد اما کینوا سیاه منبع غنی از کلسیم محسوب شده و شکل خود را حتی حین پخت حفظ می‌کند.

تفاوت کینوا سفید سیاه و قرمز چیست

این روزها کینوا در 3 رنگ قرمز، سیاه و سفید پخت و مورد استفاده قرار می‌گیرد. بافت این ماده مغذی بسیار قوی و دارای عطر و طعم فوق‌العاده‌ای می‌باشد. یک تفاوت کینوای سیاه با سفید، پوسته ضخیم آن است. همین عامل باعث می‌شود بافت کینوای سیاه بعد پخت به نسبت کینوای سفید تردتر شود.

کینوای قرمز مانند کینوای سیاه دارای بافتی ترد بوده و مدت زمان پخت آن نسبت به کینوای سفید 10 دقیقه بیشتر است. به عنوان نکته پایانی این مورد را در نظر داشته باشید که ارزش غذایی هر 3 نوع کینوا تفاوتی با یکدیگر نداشته و تفاوت اصلی آن‌ها به رنگشان مربوط می‌شود.

امیدواریم مطالعه این مقاله به شما در انتخاب و استفاده از کینوا کمک کند. در مقاله‌های بعدی همراه ما باشید.

مطالب مرتبط:

پتی ماهی تن و کینوا

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

مقالات مرتبط