سبد خرید
دانه چیا برای لاغری

دانه چیا برای لاغری

دانه چیا برای لاغری ، دانه‌های کوچک سیاه و سفید، به دلیل فواید بی‌شمارشان در سراسر شبکه‌های اجتماعی وجود دارند. این دانه‌های کوچک که به همه چیز از پودینگ گرفته تا اسموتی اضافه می‌شوند، از یک گیاه گلدار از خانواده نعناع به نام Salvia Hispanica می‌آیند.

بهترین زمان مصرف دانه چیا برای لاغری

گنجاندن دانه‌های چیا در رژیم غذایی می‌تواند یک قدم به سمت کاهش وزن باشد. و این راز نیست که چرا آنها برای کاهش وزن بسیار محبوب هستند. فیبر و پروتئین نامحلول دانه چیا به شما احساس سیری و سیری می‌دهد. اما، با نزدیک به 11 گرم فیبر در هر وعده، دانه‌های چیا ممکن است قطعه گم شده در پازل کاهش وزن شما باشد.

پازل کاهش وزن

دانه چیا برای لاغری

دانه‌های چیا می‌توانند یک مکمل عالی برای رژیم کاهش وزن شما باشند. اما سؤال اینجاست که چگونه دانه‌های چیا از تلاش‌های کاهش وزن شما حمایت می‌کنند؟ یک فیبر موجود در دانه‌های چیا بدون شک می‌تواند کمک کننده باشد.

یک مطالعه نشان می‌دهد که مصرف فیبر رژیمی، مستقل از دریافت کالری و درشت مغذی‌ها، باعث کاهش وزن می‌شود. علاوه بر این، تمام فیبر موجود در دانه چیا، حدود 34.4 گرم در هر وعده 100 گرمی، می‌تواند به افزایش سیری کمک کند. به علاوه، می‌تواند از گرسنگی جلوگیری کند زیرا دانه‌های چیا غنی از فیبر زمان بیشتری برای هضم دارند.

دوم، دانه چیا نیز منبع خوبی از پروتئین است. غذاهای غنی از پروتئین مانند دانه‌های چیا دیر هضم می‌شوند و شما را سیر نگه می‌دارند و ممکن است از پرخوری جلوگیری کنند. بنابراین، فیبر و پروتئین موجود در دانه چیا احساس گرسنگی کمتر، سیری بیشتر و میل کمتر به غذاهای شیرین را ایجاد می‌کند. در نهایت، دانه‌های چیا به شما کمک می‌کنند تا کمبود کالری خود را برطرف کنید.

به یاد داشته باشید، افزودن دانه چیا به رژیم غذایی یا فقط خوردن دانه چیا باعث کاهش وزن نمی‌شود. دانه چیا تنها زمانی می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند که با ورزش منظم و تغذیه آگاهانه و سالم ترکیب شود. همچنین به این معنی است که دانه‌های چیا کاتالیزوری برای کاهش وزن چشمگیر نیستند. به‌جای اینکه احساس کنید روی تک‌غذاها متمرکز شوید و «باید» یا «نباید» بخورید، الگوهای غذایی خود را بهبود بخشید.

الگوی غذایی

کاهش احساس سیری در بدن

دانه چیا می‌تواند به کاهش هوس یا خوردن بیشتر در روز بعد کمک کند. همچنین فیبر و پروتئین باعث کاهش گرسنگی و سیری می‌شود که می‌تواند به کاهش کالری دریافتی کمک کند. اما به یاد داشته باشید که دانه‌های چیا یک گلوله جادویی برای کاهش وزن نیستند. همچنین باید به رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود توجه کنید.

طریقه مصرف دانه چیا برای کاهش وزن

متخصصان تناسب اندام و تأثیرگذاران آب دانه چیا را یک معجون جادویی کاهش وزن می‌نامند. برای شروع، هیچ نسبت مشخصی برای آب به دانه چیا وجود ندارد. اگر می‌خواهید آب دانه چیا را هم بزنید، یک قاشق غذاخوری از دانه‌ها را در یک لیوان آب خیس کنید.

متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند دانه‌های چیا را در آب خیس کنید تا زمانی که به قوام ژل تاپیوکا مانند یا حداقل 30 دقیقه برسد. با در نظر گرفتن این موضوع، برخی ممکن است ایده نوشیدن دانه چیا را نداشته باشند. اما پس از آن، می‌توانید آن‌ها را به اسموتی‌ها و روی سالاد اضافه کنید یا پودینگ یا پنکیک دانه چیا را هم بزنید.

اگر آب نیست، می‌توانید با مخلوط کردن دانه‌ها در شیر مورد علاقه خود و نگه داشتن آن در طول شب، نوشیدنی دانه چیا درست کنید. برای افزایش مزایای کاهش وزن، سعی کنید از شیرهای غیر لبنی جایگزین استفاده کنید. با این حال، مطمئن شوید که هیچ‌گونه شیرین کننده و تاپینگ پر کالری اضافه نکنید. بنابراین، اگر یک کاسه دانه چیا را برای صبحانه می‌خورید، چند تکه سیب و موز را با آن مخلوط کنید.

استفاده در میان وعده

دانه‌های چیا طعم ملایمی دارند. بنابراین می‌توانید بدون نگرانی در مورد تغییرات طعم شگفت‌انگیز آنها را به چندین آماده‌سازی اضافه کنید. برای جایگزینی کم کالری، دانه‌های چیا را با آرد موجود در دستورالعمل‌های شیرینی پزی جایگزین کنید. می‌توانید دانه‌های چیا را از قبل آسیاب شده بخرید یا آن‌ها را در مخلوط کن خرد کنید تا پودر شوند تا در دستور پخت کیک، کلوچه یا پنکیک استفاده کنید.

اگر در سفر کاهش وزن هستید و همیشه به دنبال میان وعده‌های سالم هستید، دانه‌های چیا می‌توانند مکمل خوبی باشند. می‌توانید دانه‌های چیا را در آب، سالاد، اسموتی، پودینگ، شیر، مخلوط پنکیک و یک کاسه بلغور جو دوسر مخلوط کنید. نوشیدن روزانه یک لیوان آب دانه چیا، ترجیحاً در صبح، می‌تواند مکملی سالم برای رژیم کاهش وزن شما باشد.

مطالب مرتبط:

مصرف دانه چیا برای کودکان

دسته بندی شده در :

اشتراک گذاری مقاله:

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

مقالات مرتبط