1222223
سبد خرید
دستور پخت نان با آرد باکویت

دستور پخت نان با آرد باکویت (آرد گندم سیاه)

شاید کمتر از سایر نان‌ها شناخته شده باشد. نان باکویت همان نانی است که با آرد باکویت یا همان آرد گندم سیاه پخته می‌شود. این آرد از آسیاب دانه گندم سیاه حاصل می‌شود. دستور پخت نان با آرد باکویت به روش بسیار آسان در این مقاله آموزش داده شده است.

پیشنهاد خرید

آرد باکویت (آرد گندم سیاه)

۰ تومان۱۲۰.۰۰۰ تومانجهت خرید اینجا کلیک کنید

مواد اولیه پخت نان با آرد باکویت

۱. خمیرمایه خشک ۱ قاشق غذاخوری

۲. شکر ۱ قاشق چایخوری

۳. آرد سفید ۱۶ اونس (۴۴۸ گرم)

۴. آرد گندم سیاه ۵/۵ اونس (۱۵۴ گرم)

۵. کره ذوب شده ۳-۴ اونس (۸۴ تا ۱۱۲ گرم)

۶. نمک ۱/۲ قاشق غذاخوری

۷. مغز تخمه آفتابگردان ۳-۴ قاشق غذاخوری

۸. آب گرم ۲۵ اونس (۷۰۰ گرم)

پیشنهاد مطالعه:  تهیه نان جو دوسر در منزل

در واحدهای اندازه‌گیری از اونس استفاده شده بود. که طبق بررسی‌ها هر اونس معادل ۲۸ گرم است.

دستور پخت

  1. در یک ظرف کوچک خمیرمایه، شکر و یک یا دو قاشق غذاخوری آب ولرم را مخلوط کنید. برای ۵-۱۰ دقیقه کنار بگذارید، یا تا زمانی که حباب بلند شود و شروع به بالا آمدن کند.
  2. در یک کاسه بزرگتر مخلوط خمیرمایه را با آرد، نمک، ۱٫۵-۲ اونس کره ذوب شده و ۲ قاشق غذاخوری دانه آفتابگردان ترکیب کنید. حدود ۲۵ اونس آب گرم اضافه کنید و شروع به ورز دادن کنید.
  3. مواد را ورز دهید تا همه مواد کاملاً یکپارچه شوند و یک گلوله خمیر سخت و یکدست داشته باشید. روی آن را بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه در یک مکان گرم کنار بگذارید. چند دقیقه دیگر ورز دهید و ۳۰ دقیقه دیگر کنار بگذارید. فر را با دمای ۴۸۰F گرم کنید. محل کار را آرد بپاشید. توپ خمیر را بیرون آورده و از وسط تقسیم کنید.
  4. به ۸ قسمت خمیر را برش دهید. هر برش را به صورت یک توپ کوچک درآورید. سپس کمی آن را صاف کنید و درون ظرف روغن زده قرار دهید. با برش‌های باقی مانده هم همین کار را انجام دهید.
  5. روی آن‌ها را کمی آب بریزید و سپس مغز تخمه آفتابگردان را روی خمیرها بپاشید.
  6. قالب را درون فر قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را بپزید. دما را در ۴۸۰ درجه فارنهایت به مدت ۱۰ دقیقه و سپس ۴۲۵ درجه فارنهایت به مدت ۱۵ دقیقه تنظیم کنید.
  7. از فر خارج کنید، با کره ذوب شده باقی مانده روی آن را بپوشانید. نان‌ها را کنار بگذارید و اجازه دهید به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه خنک شوند. و سپس گرم مصرف کنید.
پیشنهاد مطالعه:  سالاد کینوای قرمز با آلبالو و گردو

 شما عزیزان می‌توانید برای دستور پخت نان با آرد باکویت مواد اصلی این نان مانند آرد باکویت را از فروشگاه هانی فود خرید کرده و استفاده نمایید.

مطالب مرتبط:

لوبیا سیاه برای درمان کم خونی

1222223

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تمامی هزینه های ارسال رایگان شد ((بمناسبت جشنواره بهاره فروش محصولات - تا 15 اردیبهشت 1403))