1222223
سبد خرید
مافین گلابی و انجیر خشک با گندم سیاه

مافین گلابی و انجیر خشک با گندم سیاه

گندم سیاه متعلق به گروهی از خوراکی‌هاست که به نام شبه‌غلات معروف‌اند. شبه‌غلات‌ها دانه‌هایی هستند که درست مانند دانه‌های غلات مصرف می‌شوند. از شبه‌غلات‌های معروف دیگر می‌توان به کینوا و تاج‌خروس (برخی از انواع این گیاه به صورت غلات مصرف می‌شود) اشاره کرد.

مواد اصلی تغذیه‌ای گندم سیاه، کربوهیدرات‌ها هستند؛ اما پروتئین، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان هم در آن یافت می‌شود. ارزش تغذیه‌ای گندم سیاه به طور قابل توجه‌ای، از غلات دیگر، بیشتر است. برای تهیه مافین گلابی و انجیر خشک با گندم سیاه همراه ما باشید.

پیشنهاد خرید

آرد باکویت (آرد گندم سیاه)

۰ تومان۱۲۰.۰۰۰ تومانجهت خرید اینجا کلیک کنید

مواد لازم برای مافین گلابی با گندم سیاه

اجزای خشک

سبوس جو دو سر                         یک لیوان و نیم

پیشنهاد مطالعه:  فرنی کینوا

آرد کامل مخصوص شیرینی پزی       یک لیوان

دانه گندم سیاه                              نصف فنجان

دانه چیا                                    نصف لیوان

بیکینگ پودر                             یک و نیم قاشق غذاخوری

جوش شیرین                           نصف قاشق غذاخوری

نمک دریا                                 ۳/۴ قاشق غذاخوری

اجزای تَر

موز له شده                             یک عدد

کمپوت سیب طبیعی                   یک لیوان (بدون شکر)

شیر پر چرب                           نصف لیوان

سفیده تخم مرغ                        ۴ عدد

ملاس نیشکر                           ۱/۴ لیوان

میوه برای تزئین

گلابی خرد شده                        یک عدد بزرگ

انجیر خشک شده                      ۵ یا ۶ عدد

طرز تهیه

فر را تا ۲۱۸ درجه سانتیگراد گرم کرده و قالب مافین‌ها را با کاغذ روغنی پوشانده و آماده کنید. در یک ظرف بزرگ تمام اجزای خشک را با هم ترکیب و خوب مخلوط کنید.

پیشنهاد مطالعه:  طرز تهیه سوپ مجلسی با جو پرک

اجزای تر مانند موز له شده، کمپوت سیب طبیعی، شیر پرچرب، سفیده تخم مرغ، ملاس نیشکر را در هم زن ریخته وبا هم زن خوب میکس کنید.

مخلوط بدست آمده را در ظرف اجزای خشک در دستور مواد لازم آمده ریخته و با یک قاشق چوبی با هم ترکیب کنید و گلابی و انجیرهای خرد شده را کم کم به آن اضافه کنید. خمیر بدست آمده را در قالب‌های مافین ریخته و برای ۵ دقیقه با حرارت ۲۱۸ درجه سانتیگراد بپزید.

سپس حرارت را به ۱۹۰ درجه سانتیگراد کاهش داده و بمدت ۲۰ دقیقه به مافین‌ها اجازه پخت دهید. (برای امتحان یک خلال چوبی درون آن فرو کرده و بیرون بیاورید، اگر خمیری به آن چسبیده نبود مافین‌ها کاملاً پخته‌اند.)

پنج دقیقه برای سرد شدن مافین گلابی و انجیر خشک با گندم سیاه صبر کرده و سپس آن‌ها را از قالب در بیاورید و نوش جان فرمایید.

پیشنهاد مطالعه:  تاثیر کینوا بر رشد مو

مطالب مرتبط:

بلغور جو دوسر و دیابت

1222223

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

توجه: از کاربران و مشتریان عزیزمان خواهشمندیم سفارشات پستی خود را نهایتا تا 21 اسفند ثبت نمایند (سفارشات با پیک تا 27 اسفند). سفارشات ثبت شده بعد از این تاریخ بدلیل تاخیر اداره پست، به احتمال زیاد بعد از سیزده بدر بدستشان خواهد رسید.