سبد خرید
کوکی آرد گندم سیاه

کوکی آرد گندم سیاه با تزیین بستنی وانیلی

کوکی آرد گندم سیاه وابسته به گروهی از خوراکی‌هاست که به اسم شبه‌ غلات مشهور‌ هستند. شبه‌غلات‌ها دانه‌هایی می‌باشند که درست مانند دانه‌های غلات مصرف می‌گردند. از شبه‌غلات‌های مشهور دیگر می‌توان به کینوا و تاج ‌خروس اشاره نمود. از آرد گندم سیاه برای تهیه کرپ، پنکیک، کلوچه، رول و نان میتوان استفاده کرد. سس‌ها، سوپ‌ها و مخمرها را می‌توان با آرد گندم سیاه به عنوان یک جایگزین فاقد گلوتن بجای آرد گندم غلیظ کرد. غذاهای مختلف از سراسر جهان از گندم سیاه در غذاهای اصلی خود استفاده می‌کنند.

مواد لازم برای تهیه کوکی آرد گندم سیاه

آرد کیک 1 لیوان

آرد گندم سیاه نیم لیوان

جوش شیرین نصف قاشق چای خوری

وانیل 1 قاشق چای خوری

شکر قهوه ای 1 لیوان

بکینگ پودر یک و نیم قاشق چای خوری

نمک دریا سه چهارم قاشق چای خوری

تخم مرغ 1 عدد

شکلات تلخ 100 گرم

 بستنی وانیلی برای تزیین

دستور پخت کوکی با بستنی وانیلی

مرحله اول: در اولین مرحله از تهیه کوکی، فر را از قبل تا دمای ۱۷۵ درجه گرم کرده و کف قالب مخصوص کوکی را روغن زده یا کاغذ روغنی قرار داده و در فر قرار دهید تا گرم شود. در این مرحله کره و شکر را با استفاده از میکسر مخلوط کرده و در حین میکس تخم مرغ و وانیل را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا خوب مخلوط شوند. در ادامه آشپزی با آرد گندم سیاه مواد خشک شامل بکینگ پودر، جوش شیرین، آرد گندم سیاه، نمک و آرد کیک را با هم مخلوط کنید.

مرحله دوم: پس از مخلوط کردن مواد را درون ظرف مایع از قبل آماده شده ریخته و آن را خوب هم بزنید. در آخرین مرحله آشپزی با آرد گندم سیاه، شکلات خرد شده را به خمیر اضافه کرده و مخلوط کنید. در مرحله بعدی از آن خمیر را به چند قسمت تقسیم کرده و با استفاده از کف دست به آنها شکل دهید.

ظرف را از فر خارج کنید، خمیرها را در فر چیده و با فشاری کوچک آنها را تخت کنید. ظرف را درون فر قرار داده و به مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید تا بپزد. پس از خنک شدن از قالب در آورده و با بستنی تزیین کنید.

مطالب مرتبط:

سوپ جو دوسر

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

مقالات مرتبط