سبد خرید
4 روش طبخ کینوا

4 روش طبخ کینوا

4 روش مختلف طبخ کینوا

4 روش طبخ کینوا دستور زیادی در مورد نحوه طبخ کینوا وجود دارد، اما رایج‌ترین آن پخت با آب است. طبخ آن مانند برنج است و به راحتی می‌توانید آن را میل کنید. این صفحه با راهنمایی‌ها و ترفندهای شخصی، محبوب‌ترین روش‌های پخت کینوا را به شما نشان می‌دهد.

نسبت کینوا به آب

پختن کینوا شبیه پختن برنج است. شما از نسبت 1:2 دانه به آب استفاده می‌کنید. بنابراین برای هر فنجان کینوا که طبخ می‌کنید، 2 فنجان آب استفاده می‌کنید. برخی استدلال خواهند کرد که شما در واقع می‌توانید مقدار آبی را که استفاده می‌کنید افزایش یا کاهش دهید، و در حالی که این درست است، بسته به مزاج و علاقه‌ی شما به راحتی می‌توانید مقدار آب را تنظیم نمایید. برای همه روش‌های پخت در این صفحه، از این نسبت 1:2 استفاده می‌کنیم.

طرز پخت کینوا

رایج‌ترین روش پخت کینوا پختن آن روی اجاق است، اما در واقع روش‌های مختلفی وجود دارد که نتیجه مشابهی را به همراه دارد. در اینجا ما با روش اجاق گاز شروع می‌کنیم و سپس روش‌های دیگر را آزمایش می‌کنیم.

روی اجاق گاز شما

درست مثل برنج، کینوا هم خیلی راحت روی اجاق می‌پزد. به سادگی آب و کینوا را در یک قابلمه کوچک بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد. پس از جوش آمدن، روی آن را بپوشانید و به مدت 8 تا 15 دقیقه (بسته به میزان پخت کینوا) بگذارید تا بجوشد. وقتی آب آن جذب شد و جوانه از دانه جدا شد، متوجه خواهید شد که پخت کینوآ تمام می‌شود. (به نظر می‌رسد کوچک و سفید است.)

با استفاده از پلوپز

هنگام پختن کینوا در پلوپز، دقیقاً مانند برنج سفید یا قهوه‌ای با آن رفتار می‌کنید. آب و کینوا را داخل اجاق گاز بریزید و آن را روشن کنید. وقتی آب جذب شد و کینوا آماده شد، پلوپز باید به طور خودکار خاموش شود یا به حالت «گرم شدن» روی آورد. (این کار را با وزن انجام می‌دهد، بنابراین زمان پخت بسته به مقدار کینوا که درست می‌کنید متفاوت است)

می‌گویم که هنگام استفاده از پلوپز، باید نحوه پخت کینوا را به دقت زیر نظر داشته باشید، زیرا به پخت نزدیک می‌شود.

روش جوش و آبکش

یکی دیگر از راه‌های طبخ کینوا، که باید اعتراف کنیم که هرگز آن را امتحان نکرده‌اید، پختن آن درست مانند ماکارونی است. با استفاده از این روش، کینوا را در دو برابر آب جوش می‌پزید (بنابراین 4 فنجان آب به 1 فنجان کینوا) و بعد از اینکه کینوا درست شد، آبکش می‌کنید.

چگونه می‌دانید که چه زمانی انجام شده است؟ فقط مراقب جدایی بین جوانه و دانه باشید تا نشان دهد که آماده تخلیه است. اگر از این روش استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم کینوا پخته شده را در یک صافی مشبک یا پارچه پنیر آبکش کنید. شما نمی‌خواهید هیچ یک از آن دانه‌های کوچک را در زهکشی از دست بدهید!

اگر هنگام پختن کینوا به این شکل رول می‌کنید، قدرت بیشتری برای شما خواهد داشت، اما من فکر می‌کنیم دو روش دیگر در بالا بسیار ساده‌تر هستند.

اضافه به غذاهای آهسته پز

چه کسی غذاهای آرام پز را دوست ندارد، درست است؟ چگونه می‌توانید مواد مغذی بیشتری را با پختن آن با کینوا به غذای آرام پز مورد علاقه خود اضافه کنید.

کینوا را می‌توانید به سادگی به سوپ، خورش، فلفل قرمز یا کاسرول مورد علاقه خود اضافه کنید. در واقع هر دستوری که می‌توانید ماکارونی یا برنج را ترکیب کنید، می‌توانید به جای آن از کینوآ استفاده کنید.

چند نکته برای پخت کینوا در آرام پز:

  • اطمینان حاصل کنید که مایع کافی برای پشتیبانی از فرآیند پخت و پز دارید. به عنوان مثال، یک فنجان مایع اضافی برای 1 فنجان کینوا اضافه کنید.
  • کینوا نپخته را تا نیمه پخت اضافه کنید و بگذارید بجوشد. مقداری از مایع را جذب می کند، بنابراین اگر غذای شما کمی آبکی شروع شد نترسید.

این ممکن است روش جدیدی برای پخت و پز برای شما باشد، بنابراین اگر چنین است، دستور پخت فلفل قرمز گیاهی را بررسی کنید تا شروع کنید.

مطالب مرتبط:

کینوا برای درمان تیروئید

دسته بندی شده در :

اشتراک گذاری مقاله:

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط