سبد خرید
براونی با آرد کینوا

براونی با آرد کینوا (سویق کینوا)

آرد کینوا به دلیل خالص بودن تمام مزیت‌های کینوا را داشته و یکی از فرآورده‌های پرطرفدار کینوا برای خانم‌های خانه‌دار و شیرینی پزی‌ها و نانوایی‌های مفید بر اصول سلامتی است. آرد کینوا نسبت به دانه کینوا، راحت‌تر جذب بدن شده و به دلیل راحت‌تر بودن مصرف آن، کاربرد بیشتری نسبت به کینوا دارد و تنوع غذایی بیشتری حاصل می‌کند. برای تهیه براونی با آرد کینوا همراه ما باشید.

از کاربردهای آرد کینوا می‌توان به تهیه کوکو، سوپ، فرنی، آش، نان، کیک، پنکیک، شیرینی، پروتئین بار و حتی همراه با شیر و اسموتی و معجون و … اشاره کرد. روزانه می‌توان یک قاشق از آرد کینوا را در تهیه انواع غذا به کاربرد و از مواد مغذی آن بهره برد.

در پایان مطلب دستور غذایی با آرد کینوا آورده شده است. یکی از فرآورده‌های دیگر کینوا، سویق کینوا است که از آرد تفت داده شده کینوا به دست می‌آید و خیلی مقوی و استخوان ساز و مغذی است. مجموعه پالیزار افتخار دارد که تولید کننده اولین سویق کینوا در ایران است.

مواد لازم براونی با آرد کینوا

آرد کینوا (سویق کینوا)            نصف پیمانه ۷۴ گرم

آرد بادام (بادام درختی)           یک پیمانه یا ۱۲۰ گرم

شکلات تلخ                        ۶۰  گرم

شیرین کننده کاندرل            ۶ گرم یا سه قاشق غذا خوری

شیر                                 یک سوم پیمانه

نمک دریا                          نوک قاشق چایی خوری

روغن نارگیل                      یک چهارم پیمانه (یک کم کمتر)

پودر کاکائو شیرین نشده       نصف پیمانه یا ۴۰ گرم

تخم مرغ                          ۳عدد

وانیل                               مقدار لازم (نصف قاشق چایی خوریی)

نکته مهم: (می‌تونید از استویا یا شکر نارگیل یا شکر قهوه‌ای یا عسل استفاده کنید)، لطفا پس از آماده شدن خمیر حتما تست مزه کنید.

دستور پخت

ابتدا فر را روشن کنید و آن را در دمای ۱۷۵ قرار دهید. قالب ۱۳ در ۲۴ را با روغن نارگیل چرب کنید ومواد خشک: آرد کینوا (سویق کینوا)، پودر کاکائو، آرد بادام را با هم کاملا ترکیب کنید.

ابتدا تخم مرغ‌ها درظرف ریخته را با همزن دستی هم بزنید شیرین کننده کاندرل و نمک، وانیل، روغن نارگیل را اضافه کنید و با همزن مخلوط کنید، پس از انجام این مراحل تست مزه و غلظت فراموش نشود.

نکته خیلی مهم: هر چه مواد شیرین‌تر باشد، خمیر شل‌تر می‌شود، اما اگر تمایل به شیرین نشدن مخلوط دارید باید با شیر خمیر را شل کنید.

خمیر را داخل قالب بریزید و شکلات‌ها را خرد کنید. نصف شکلات‌ها را داخل خمیر فرو کنید و نیمی از آن را روی خمیر بریزید. نیم ساعت داخل فر بپزید. (۳۰ الی۴۰ دقیقه زمان پخت کافی هست) براونی‌ها را از فر خارج کنید تا خنک شوند، براونی‌ها به راحتی از قالب در آمده و براونی آماده است. نوش جانتان!

مطالب مرتبط:

ناگت مرغ با دانه چیا

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

مقالات مرتبط