سبد خرید
پخت نان با آرد باکویت

دستور پخت نان با آرد باکویت (آرد گندم سیاه)

پخت نان با آرد باکویت شاید کمتر از سایر نان‌ها شناخته شده باشد. نان باکویت همان نانی است که با آرد باکویت یا همان آرد گندم سیاه پخته می‌شود. این آرد از آسیاب دانه گندم سیاه حاصل می‌شود.

مواد اولیه پخت نان با آرد باکویت

۱. خمیرمایه خشک ۱ قاشق غذاخوری

۲. شکر ۱ قاشق چایخوری

۳. آرد سفید ۱۶ اونس (۴۴۸ گرم)

۴. آرد گندم سیاه ۵/۵ اونس (۱۵۴ گرم)

۵. کره ذوب شده ۳_۴ اونس (۸۴ تا ۱۱۲ گرم)

۶. نمک ۱/۲ قاشق غذاخوری

۷. مغز تخمه آفتابگردان ۳-۴ قاشق غذاخوری

۸. آب گرم ۲۵ اونس (۷۰۰ گرم)

در واحدهای اندازه‌گیری از اونس استفاده شده بود. که طبق بررسی‌ها هر اونس معادل ۲۸ گرم است.

دستور پخت

  1. در یک ظرف کوچک خمیرمایه، شکر و یک یا دو قاشق غذاخوری آب ولرم را مخلوط کنید. برای ۵-۱۰ دقیقه کنار بگذارید، یا تا زمانی که حباب بلند شود و شروع به بالا آمدن کند.
  2. در یک کاسه بزرگتر مخلوط خمیرمایه را با آرد، نمک، ۱٫۵-۲ اونس کره ذوب شده و ۲ قاشق غذاخوری دانه آفتابگردان ترکیب کنید. حدود ۲۵ اونس آب گرم اضافه کنید و شروع به ورز دادن کنید.
  3. خمیرمایه را ورز دهید تا همه مواد کاملاً یکپارچه شوند و یک گلوله خمیر سخت و یکدست داشته باشید. روی آن را بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه در یک مکان گرم کنار بگذارید تا بلند شود. چند دقیقه دیگر ورز دهید و ۳۰ دقیقه دیگر کنار بگذارید. فر را با دمای ۴۸۰F گرم کنید. محل کار را خود را آرد بپاشید. توپ خمیر را بیرون آورده و از وسط تقسیم کنید.
  4. به ۸ قسمت خمیر را برش دهید. هر برش را به صورت یک توپ کوچک درآورید. سپس کمی آن را صاف کنید و درون ظرف روغن زده قرار دهید. با برش‌های باقی مانده هم همین کار را انجام دهید.
  5. روی آن‌ها را کمی آب بریزید و سپس مغز تخمه آفتابگردان را روی خمیرها بپاشید.
  6. قالب را درون فر قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را بپزید. دما را در ۴۸۰ درجه فارنهایت به مدت ۱۰ دقیقه و سپس ۴۲۵ درجه فارنهایت به مدت ۱۵ دقیقه تنظیم کنید.
  7. از فر خارج کنید، با کره ذوب شده باقی مانده روی آن را بپوشانید. نان ها را کنار بگذارید و اجازه دهید به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه خنک شوند. و سپس گرم مصرف کنید.

شما عزیزان می‌توانید برای تهیه نان باکویت مواد اصلی این نان مانند آرد باکویت را از فروشگاه هانی فود خرید کرده و استفاده نمایید.

مطالب مرتبط:

گندم سیاه برای دیابت

دسته بندی شده در :

اشتراک گذاری مقاله:

هانی فود

مدیر و نویسنده

امروزه که سلامت هر نوع ماده خوراکی شرکتی، متأسفانه با دنیایی از شک و تردید روبه رو است. عموم جامعه ترجیح می دهند از مواد غذایی استفاده کنند که از سالم بودن آن اطمینان داشته باشند. استفاده از مواد صنعتی و مصنوعی جهت سود بیشتر توسط بسیاری از شرکت های تولید مواد غذایی، افکار عمومی را نسبت به مواد غذایی منفی نموده است. یکی از راه های برون رفت از این تردید تهیه مواد غذایی سالم و ارگانیک است. شرکت هانی فود با هدف گسترش فرهنگ تغذیه سالم بنیان نهاده شده است.

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی :

تبلیغات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

مقالات مرتبط