اسپرولینا(spirulina) یک جلبک سبز تیره رنگ است با میزان زیادی ویتامین، مواد معدنی و غیره؛ به طوری که به معدن طلای غذایی شهرت دارد.این جلبک به کاهش وزن، پیشگیری از سرطان، کاهش کلسترول خون، مقابله با خستگی یا پیری کمک می‌کند.

۱٫ کاهش وزن

اسپرولینا(spirulina)

اگر افراد کالری کمتری از میزان مصرف خود مصرف کنند ، معمولاً می توانند وزن کم کنند. اسپیرولینا غذایی پرمصرف و کم کالری است که حاوی مقدار زیادی تغذیه در مقدار کمی پودر است. استفاده از اسپیرولینا در رژیم غذایی ممکن است به افراد کمک کند بدون از دست دادن تغذیه ، وزن کم کنند.

نتایج یک آزمایش دوسوکور با کنترل دارونما در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که اسپیرولینا ممکن است به مدیریت وزن کمک کند. در این مطالعه ، افرادی که دارای اضافه وزن بودند و به مدت ۳ ماه به طور منظم اسپیرولینا می خوردند ، شاخص توده بدن یا BMI را بهبود بخشی

۲٫بهبود سلامت روده

اسپرولینا(spirulina)

اسپیرولینا به دلیل ساختار آن در جایی که سلول ها دیواره های سخت و رشته ای ندارند ، می تواند به راحتی هضم شود.

مطالعات نشان می دهد اسپیرولینا با افزایش سن ، ممکن است از سلامت روده حمایت کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ بر روی افراد  مسن تر نشان می دهد که اسپیرولینا ممکن است باکتریهای روده سالم را در طی روند پیری حفظ کند.

اسپیرولینا حاوی فیبر زیادی نیست ، بنابراین گنجاندن سایر غذاهای مفید برای روده و فیبر بالا در رژیم غذایی ضروری است.

۳٫ مدیریت دیابت با اسپرولینا(spirulina)

اسپرولینا(spirulina)

اسپیرولینا نوید را به عنوان راهی برای کنترل علائم دیابت نشان می دهد .

یک مطالعه مروری ۲۰۱۸ نشان داد که مکمل اسپیرولینا به طور قابل توجهی سطح قند خون ناشتا در افراد را کاهش می دهد. قند خون ناشتا بالا یک مشکل رایج در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ است. این نشان می دهد که مکمل های اسپیرولینا ممکن است به افراد در کنترل دیابت کمک کند.

این نتایج نشان می دهد که اسپیرولینا نوید غذایی به عنوان حمایت از مدیریت دیابت نوع ۲ است .

۴٫کاهش کلسترول

مطالعات نشان می دهد که مکمل های اسپیرولینا می توانند کلسترول کل را کاهش دهند.

مصرف عصاره اسپیرولینا ممکن است به کاهش سطح کلسترول کمک کند . کلسترول یک چربی ناسالم در خون فرد است که متخصصان پزشکی آن را با بیماری قلبی مرتبط می دانند .

یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که مصرف مکمل های اسپیرولینا ممکن است تأثیر مثبتی روی چربی های خون ، چربی های موجود در خون داشته باشد. در این مطالعه ، مشخص شد که اسپیرولینا به طور قابل توجهی کلسترول کل را کاهش می دهد و LDL – “بد” – کلسترول را کاهش می دهد در حالی که HDL – “خوب” – کلسترول را افزایش می دهد.

۵٫کاهش فشار خون

همانطور که در بالا بحث شد ، اسپیرولینا ممکن است کلسترول را کاهش دهد و همچنین شواهدی وجود دارد که می تواند به کنترل فشار خون فرد کمک کند .

یک مطالعه در مقیاس کوچک در سال ۲۰۱۶ نشان داد که خوردن منظم اسپیرولینا به مدت ۳ ماه باعث کاهش فشار خون در افراد دارای اضافه وزن و فشار خون می شود .

۶٫ جلوگیری از بیماری قلبی

فشار خون بالا و سطح کلسترول هر دو با بیماری قلبی در ارتباط هستند. از آنجا که اسپیرولینا ممکن است هر دو عامل خطر را کاهش دهد ، آیا ممکن است بتواند از بیماری قلبی جلوگیری کند؟

یک بررسی در سال ۲۰۱۳ نشان می دهد که این جلبک های سبز آبی ممکن است در جلوگیری از بیماری های قلبی نقش داشته باشند. این ممکن است به دلیل اثرات کاهش کلسترول ، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آنها باشد.

برای خرید اسپیرولینا با شرکت هانی فود در تماس باشید

آدرس : تهران ، بلوار فردوس غرب ، خیابان بهار شمالی ، شرکت هانی فود

تلفن : ۴۴۹۴۲۵۶۶ – ۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۰۳۶۱۶۴۹۳۹