تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر

تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

فهرست مطالب

تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر

تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر چیست؟چه تفاوت هایی بین کینوا سفید و سه رنگ موجودیت دارد؟ در رابطه با این موضوعو هیچگونه تفاوت های تغذیه ای بین رنگ های مختلف کینوا موجود نیست و همه آنها سرشار از پروتئین،ویتامین E، ویتامین B، کلسیم و فسفر می باشند. کینوا های سفید پس از پختن بشدت نرم و شبیه به برنج ی باشد.

کینوا های قرمز بعد از پخته شدن در انواع رسپی ها رنگ آن به قهوه ای تبدیل می گردد. قابل ذکر می باشد که سایر مختلفی از کینوا ها بعد از پخته شدن دارای عطر و طعمی بسیار دلپذیر می شوند، ولی بافت کینوا قرمز و سیاه بعد از پخت نسبت به کینوا سفید بیشتر زیر دندان حس خواهد شد. موضوع این مقاله تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر می باشد.

چه تفاوتی بین رنگ های مختلف کینوا وجود خواهد داشت؟

رایج ترین دانه های کینوا سفید، قرمز و سیاه هستند؛ کینوا سه رنگ نیز ترکیبی از این سه رنگ را دارا است. باید بدانید در پرو،مصرف کینوا بسیار رایج می باشد. کینوا غله ای بشدت مقوی می باشد.

کینوا قرمز وسیاه به علت اینکه پس از پختن نسبت به کینوا سفید بافت خود را به خوبی حفظ می نماید ، جهت تزئین و سالاد ها بسیار مناسبتر می باشند و کینوا سفید نیز به علت دارا بودن بافت نرم خود ایده آل جهت جایگزین کردن برنج می باشد و به خاویار گیاهی مشهور می باشد.

بیشتر بخوانید مقاله تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر : خرید عمده باکویت

تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر

  • کینوا سفید:

کینوا سفید رایج ترین گونه ای از انواع کینوا می باشد. کینوا های سفید دارای بافتی بسیار نرم و طعمی خوشمزه ای می باشند. کینوا سفید مشابه به برنج سفید می باشد و پخت و پز این مدل از کینوا بسیار سریع و آسان صورت می گیرد.

کینوا منبع بسیار خوبی از پروتئین می باشد و ۵۰ درصد ارزش غذایی روزانه ریبوفلاوین را بدن انسان ها به خوبی تأمین می نمایند. هر سه نوع کینوا را می توان کاملاً همانند برنج دم کرده و نوش جان کنید.

  • کینوا قرمز:

کینوا قرمز دارای رنگ قرمز یا نارنجی تیره ای رنگ می باشد.کینوا قرمز عطر و طعمی منحصر به فردی را در هنگام پخت از خود نشان می دهد. مدت زمان پخت کینوا قرمز نسبت به کینواهای دیگر ۱۰ دقیقه بیشتر می باشد این یکی از تقاوتهای رایج در بین سایر کینوا می باشد.

کینوا قرمز همانند سایر کینواها سرشار از فیبر می باشد و حین پخت و پز شکل خود را به خوبی حفظ می نماید، به همین علت  مردم  دنیا ترجیح خواهند داد که روی سالاد ها استفاده ی بسیار زیادی کنند. اگر بدنتان نیاز به فیبر را از خود نشان می دهد کینوا انتخاب بسیار عالی می باشد.

کینواها منبع خوبی از پروتئین می باشند ولی کینوا قرمز ۱۵ درصد ارزش روزانه ریبوفلاوین را تأمین می نماید. ولی به هر حال ماباقی انواع کینوا نیز دارای فیبر و پروتئین یکسان با کینوا قرمز می باشد.

  • کینوا سیاه:

کینوا های سیاه دارای ویتامین و مواد معدنی بسیاری می باشند. کینوا سیاه مثل کینواها منبع خوبی از ریبوفلاوین،ویتامین ویتامین B،C و E هستند و غنی از کلسیم می باشد. کینوا سیاه همانند کینوا قرمز بوده است و حین پخت و پز شکل خود را حفظ می نمایند  و دارای بافتی بشدت ترد هستند.

تفاوت سه نوع کینوا سفید ،قرمز و سیاه را بیان نمایید؟

دانه های کینوا در سه رنگ سفید،سیاه و قرمز هستند. کینوا سیاه دارای قویترین طعم و عطر و تردترین بافتی می باشد که فکرش را می کنید و کینوا سفید بعد از پخت دارای بافتی نرم تر می باشد و طعمی بشدت لذیذی را دارا است.

تفاوت های بسیار بزرگ دیگر در بافت این ۳ نوع کینوا می باشد. کینوا سیاه پوسته بسیار ضخیم تری نسبت به کینوا سفید را دارا است و بافتش پس از پخت نسبت به سفید ترد تر است. کینوا قرمز مثل  کینوا سیاه  بافتی تردتر نسبت به کینوا سفید را دارد، و مدت زمان پختش نیز نسبت به کینوا سفید ۱۰ دقیقه زیادتر است.

کینوا یکی از دانه های خوراکی‌های است که: سرشار از پروتئین و کمی شبیه بلغور عربی (couscous) می باشد. به‌اندازه‌ی برنج بشدت پُرکاربرد می باشد و به‌تنهایی یا در غذا مورد استفاده ی بسیار زیادی قرار خواهد گرفت و خیلی خوشمزه طبخ می گردد.

این غله یکی از معروف‌ترین غذاهای سالم در دنیا می باشد که برای بیماری که گلوتن مضر است فاقدش می باشد و گلوتن ندارد، جزو خوراکی‌های سرشار از فیبر می باشد و همه‌ی انواع آمینواسید را دارد. کینوا  سرشار از منیزیم، ویتامین های بی، آهن، کلسیم، پتاسیم، فسفر، ویتامین E و انواع آنتی اکسیدان‌های مفید می باشد.

بیشتر بخوانید مقاله تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر : قیمت خرید دانه چیا

تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر

 کینوا چیست؟

در مقاله تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر به توضیح کینوا پرداخته میشود. کینوا غله‌ای می باشد که آن را به علت دانه‌های خوراکی‌‌اش کشت می‌نمایند. در واقع کینوا غله‌ی واقعی نمی باشد، بلکه شبه‌غله  می باشد. باید بدانید که کینوا اساسا دانه می باشد ولی شبیه غلات آماده و مصرف می گردد.

در گذشته، در امپراتوری اینکا (یک امپراتوری از سرخ‌پوستان آمریکای جنوبی)، کینوا محصول مهمی بوده است. آن را «مادر همه‌ی غلات» می‌دانستند و اعتقاد داشتند که مقدس است. هزاران سال است که در آمریکای جنوبی از این غله استفاده ی بسیار زیادی می‌شده است، ولی تنها چند سال می باشد که معروف شده و در همه‌جای دنیا مورد استفاده ی بسیار زیادی قرار می‌گیرد.

در حال حاضر می‌توانید کینوا و سایر محصولات تهیه‌شده از آن را در تمام دنیا حتی در فروشگاه‌ها و رستوران‌هایی که غذای سالم و اورگانیک عرضه می‌نمایند، پیدا کنید. این دانه‌‌های خوراکی در میان افرادی که به تغذیه‌ی سالم اهمیت فراوانی خواهند داد، بسیار محبوب می باشد.

خیلی جالب است که بدانید دانشمندان ناسا روی این محصول به‌عنوان محصولی مناسب برای کاشت در فضا تحقیقاتی کرده اند. این تصمیم بیشتر به‌خاطر مواد مغذی بسیار زیاد و بالا و استفاده و کاشت آسان آن است. به‌ علت مواد مغذی بسیار بالا و توانایی کینوا برای ایجاد کردن امنیت های غذایی در سرتاسر دنیا، سازمان ملل سال ۲۰۱۳ را «سال بین‌المللی کینوا» نام‌ داده اند.

سه نوع اصلی کینوا در بازار وجود دارد:

  • کینوای سفید؛
  • کینوای قرمز؛
  • کینوای سیاه.

 

حاوی مواد گیاهی کرسیترین و کائمفرول است؛ اثرات سلامتی غذاها از مواد معدنی‌ و ویتامین هایی که می شناسیدش، بسیار فراتر می باشد.

هزاران مواد مغذی می باشد، که برای سلامتی انسان ها بشدت مفید می باشند. این مواد شامل مولکول‌هایی به نام فلاونوئید است. فلانوئید‌ها آنتی‌اکسیدان‌های گیاهی می باشند که تأثیرات بسیار زیادی روی سلامتی بدن افراد دارند.

دو فلانوئیدی که تحقیقات بسیار  زیادی درمورد آنها انجام گرفته است، کرسیترین و کائمفرول می باشند. کینوا سرشار از این مواد می باشد؛ در واقع، مقدار کرسیترین موجود در کینوا حتی بیشتر از زغال‌اخته می باشد. (زغال‌اخته مقادیر زیادی کرسیترین دارد.

براساس تحقیقات بر روی حیوانات، مشخص کرده است که این مولکول‌های بسیار مهم خاصیت‌های ضدالتهابی و ضدویروسی دارند و در مبارزه و پیشگیری از سرطان و افسردگی بشدت مؤثر می باشند. با اضافه کردن کینوا به رژیم غذایی‌، مقدار بسیار زیادی از این مواد مغذی و پُراهمیت را به بدنتان خواهید رساند.

بیشتر بخوانید مقاله تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر : قیمت خرید کینوا

تفاوت سه نوع کینوا با یک دیگر

فهرست مطالب
مطالب پیشنهادی
دانه چیا در اوتمیل
● دانه چیا در اوتمیل
دانه چیا در اوتمیل آیا با این نام آشنا هستید؟ آیا با خواص دانه چیا آشنایی بسیار خاصی دارید؟ ریز دانه های چیا به سلامت...
تفاوت دانه چیا و سیاه دانه
● تفاوت دانه چیا و سیاه دانه
تفاوت دانه چیا و سیاه دانه در این مقاله به بررسی موضوع تفاوت دانه چیا و سیاه دانه پرداخته میشود. این ریز دانه های مقوی...
محصولات پیشنهادی

جو دو سر پرک ریز فوری

40,000 تومان1,450,000 تومان

40,000 تومان1,450,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دیگر
کینوا جایگزین گوشت برای گیاهخواران
● کینوا جایگزین گوشت برای گیاهخواران
کینوا جایگزین گوشت برای گیاهخواران در مقاله کینوا جایگزین گوشت برای گیاهخواران به بررسی این موضوع پرداخته میشود. مدت زمانی می باشد نام رژیم گیاهخواری...
مقایسه ارزش غذایی کینوا و برنج
● مقایسه ارزش غذایی کینوا و برنج
مقایسه ی ارزش غذایی کینوا و برنج در مقاله مقایسه ارزش غذایی کینوا و برنج سعی می کنیم به مقایسه کردن کینوا و برنج مطلبی...
ساپونین در چه گیاهانی وجود دارد ؟
● ساپونین در چه گیاهانی وجود دارد ؟
ساپونین در چه گیاهانی وجود دارد ؟ در این مقاله به بررسی موضوع ساپونین در چه گیاهانی وجود دارد ؟ پرداخته میشود. ساپون  ترکیب طبیعی...
ساپونین کینوا
● ساپونین کینوا چیست ؟
ساپونین کینوا چیست؟ کینوا به علت ویژگی های بسیار منحصر به فرد تغذیه ای نسبت به سایر غلات، به عنوان دانه طلایی در دنیا شناخته...
خواص دانه کینوا برای کودکان
● خواص دانه کینوا برای کودکان
خواص دانه کینوا برای کودکان خواص دانه کینوا برای کودکان به گونه ایست که شما را به فکر فرو خواهد بود!!! برای هر پدر و...
فروش عمده کینوا
● فروش عمده کینوا | خرید عمده کینوا
فروش عمده کینوا | سفارش عمده کینوا مجموعه هانی فود یکی از شرکت های پیشرو در جهت ارائه محصولات غذایی ارگانیک برای داشتن تغذیه ای...
خواص کینوا
● خواص کینوا برای سلامتی
خواص دانه کینوا خواص کینوا به قدریست که با قرار دادن آن در سبد غذایی خود، بسیاری از ضعف ها و حتی بیماری های بدن...
خواص کینوا برای میگرن
● کینوا بخورید تا از شر میگرن خلاص بشوید
خواص دانه کینوا برای بهبود و درمان میلگرن میگرن و سردردهای شدید در ایالات متحده یک بیماری ناتوان کننده – و رایج است. با این ۶...